Чорнобиль став найпопулярнішим місцем України серед туристів

Чорнобиль став найпопулярнішим місцем України серед туристів
45520 ПЕРЕГЛЯДІВ

За останні роки одним із найпопулярніших місць України куди спеціально приїжджали іноземці став Чорнобиль. Про це повідомили туристичні оператори. Існує певна схема туристичних точок Чорнобиля куди офіційно водять туристів. До таких точок відносяться ЧАЕС та місто Прип’ять, але існують також нелегальні походи разом із «сталкерами». Сталкери організовують туристичний похід по заборонених місцям, інколи й з ночівлею. Мінприроди з кожним роком посилюють охорону та відловлюють організаторів, які самовільно мандрують відчуженою зоною, яка в деяких місцях є небезпечною. За таке порушення охорона виписує штраф кожному причасному до нелегального походу.

Зазвичай понад 30 років перед головним в’їздом до Чорнобилю поліцай й національна гвардія повинна перевірити документи та багаж кожного з відвідувача. Багаж перевіряють для того, щоб на зворотному шляху людина нічого не винесла з собою радіоактивного. Чорнобиль став популярним туристичним місцем, як серед іноземців, так і серед українців. Особливо «вибух» відвідування відбувся після виходу серіалу «Чорнобиль», який зібрав мільйони переглядів й покорив серця іноземних країн. Тільки за 2020 рік Чорнобиль відвідали 24 тисячі людей, хоча експерти прогнозували до 200 тисяч відвідувачів. Те, що зона відчуження є популярною серед іноземців свідчить статистика – 60% відвідувачів з інших країн приїхали того року. Основною причиною чому прогноз експертів не виправдався – карантинні обмеження.

До карантину за один рік могли офіційно відвідати 50 тисяч українців, із них 80% іноземці. Гіди по зоні кажуть, що людей найбільше цікавить Прип’ять, лікарні, ЧАЕС, а також чорнобильське Полісся, яке повністю відросло. Для людей ці місця слугують фото зоною для того, щоб зробити атмосферні фото. Гіди кажуть, що інколи люди готують спеціальні образи, щоб зробити фото в популярних місцях Чорнобиля. Найзагадковішою спорудою є артефакт Холодної війни між СРСР та Заходом – радіолокаційна станція «Дуга» та розташоване біля неї режимне селище радянських часів «Чорнобиль-2», яку використовують для крутих фотографій із зони відчуження. Цю споруду внесли до маршруту офіційного походу тільки два роки тому. До аварії велика металева споруда встигла попрацювати в тестовому режимі, але все одно заважала Європі отримувати радіозв’язок. Ця будова розташована коло ЧАЕС й мала високе енергетичне споживання потужністю 10 мегаватів. Раніше у селищі «Чорнобиль-2» жили тільки науковці, тому воно розташоване поряд з АЕС. В Інтернеті можна знайти безліч сталкерів, які викладають відео з цього місця, але вже із самої верхівки споруди.

Ще за Радянські часи Чорнобиль вважали найпопулярнішим та сучасним місцем України, але вже з 28 квітня 1986 року це місце вважають безлюдним. Однак своєї популярності Чорнобиль не втратив, а навпаки набрав історичного значення та світового розголосу. Адміністрація зони розповіла, що планують відремонтувати декілька будинків й дозволити заселитися людям, які колись тут проживали. Міністерство екології говорять про інше, що люди в Прип’яті не житимуть ніколи, бо радіація може бути присутня до 24 тисяч років, а поки що зарано говорити про безпечне життя в цій зоні. У Чорнобилі, де живуть працівники зони відчуження можна зайти в музей Полісся, де іноземцям пропонується придбати старовинні сувеніри. Адміністрація зони планує розширити маршрут екскурсій та облаштувати зону музеями.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео