Як ефективно спланувати проєкт: поради організаторки та експертки Ніни Гаєвської

Як ефективно спланувати проєкт: поради організаторки та експертки Ніни Гаєвської
51401 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ви маєте круту ідею, але не знаєте, як її втілити в життя або у вас виникають з цим труднощі? Тоді наступна інформація стане вам у пригоді. Кріейтори, активісти, менеджери не завжди вміють правильно організувати процес реалізації проєктів чи розпланувати продуктивну роботу між усіма членами. Тож команда курсу Smart Skills від благодійної організації Smart Foundation на чолі з експерткою, організаторкою, співзасновницею фестивалів та концертів Ніною Гаєвською вирішили підсилити знання людей у професійному створенні власних проєктів. Як спланувати проєкт, які інструменти використовувати, чого варто чекати від реалізації, в нашому матеріалі.
Благодійна організація Smart Foundation підтримує нові стандарти культурного й освітнього розвитку. Вони запроваджують різноманітні шляхи підтримки розвитку людей, які створюють проєкти, покликані інтегрувати інформаційне, культурне середовище.
Проєкт (від лат. Projectus - кинутий вперед) в управлінні проєктами — це обмежена в часі та ресурсах унікальна сукупність процесів, направлена на створення нової цінності. В процесі створення проєктів, результат може змінюватися. За словами експертки Ніни Гаєвської такі речі допустимі, адже команда щоразу аналізує пророблену роботу.
Також організаторка додає, що існує декілька елементів життєвого циклу проєкту. Серед них вона вирізняє розробку ідеї, планування проєкту, реалізацію. Остання безпосередньо, це процес роботи команди над проєктом. Завершення — не менш важливий етап у циклі формування проєкта. Особливо, якщо ваша робота не одноразова й ви прагнете, щоб вона була більш ефективною в майбутньому.
Одним з інструментів створення проєктів є ментальна карта (карта думок). Це така собі діаграма, на якій в середині знаходиться основне слово чи ідея, а навколо радіально розташовані елементи, завдання, слова. Метод використовують для генерування, розв'язання, класифікування проблем, завдань. Це потрібно для навчання та організації.
" В центрі розміщуєте ідею, а навколо неї виписуєте всі думки, які пов'язані з нею", - наголошує Ніна Гаєвська.
До речі, за допомогою ментальної карти можна писати список покупок. Це пришвидшує роботу і дає можливість зекономити час. Адже продукти в магазині розташовують по певних секціях, тобто так, як сформована карта думок.
Наступний момент створення та реалізації проєкту є графік подій, які мають декілька ланків. Наприклад, знайти місце для малюнку, запросити до акції друзів та сусідів, визначитися з малюнком, який планують нанести на стіну, отримати дозвіл у відповідальних органів влади, купити за списком необхідні матеріали або взяти їх серед волонтерів, визначити дату та час збору, запросити до акції людей, намалювати картину, перетворити подію на свято, зробити фото та розповісти іншим про отриманий досвід.
" Запропонуйте друзям взяти з собою термоси з чаєм або лимонад. Влаштуйте спільний пікнік. Волонтерство та добро, яке роблять люди, не має бути для них зобов'язанням, а приносити тільки задоволення ", - стверджує експертка.
Також після виконання проєкту, організатори мають обговорити, які важливі аспекти треба враховувати. Це потрібно не лише для отримання вражень, а й для досвіду.
Наступний інструмент планування проєктів — діаграма Ґанта. Цю діаграму використовують, щоб чітко усвідомлювати, що потрібно зробити, що в процесі розробки, а що вже виконано. Діаграма являє собою відрізок графічних пляшок, які розташовані на горизонтальній шкалі часу. Кожен відрізок має завдання та підзадачі, які розміщені вертикально до часу. На діаграмі Ґанта також позначають початок, кінець та тривалість одного з завдання.
Канбан — ще один важливий інструмент планування проєкту. Це метод управління розробкою програмного забезпечення з наголосом вчасно та униканні перевантаження членів команди. В цьому підході процес від опису завдання до виявлення результатів наочно показується учасникам процесу.
"Якщо ви хочете створити власний проєкт, спробуйте стати співавтором, організатором чужої ідеї. В майбутньому це допоможе створити індивідуальний ефективний, якісний проєкт. Спочатку сходіть на "бал" до когось. Там подивіться, як зроблено, отримайте досвід учасника події. Фіксуйте помилки та позитивні результати. Маючи базу, лише тоді можна створити самостійно свій проєкт. Не бійтеся бути волонтерами, першопроходцями. Це досвід. Не помиляється тільки той, хто нічого не робить" - підсумувала організаторка Ніна Гаєвська.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео