В Україні легалізували канабіс: правда чи вигадка?

В Україні легалізували канабіс: правда чи вигадка?
39479 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Україні 7 квітня на сайті Кабінету міністр з’явилася постанова, яка свідчила про те, що медичні препарати з умістом канабісу відтепер не будуть вважатися протизаконними. В той же десь більшість ЗМІ ринули писати про легалізацію коноплі в Україні. Насправді легалізація відбулася, але не зовсім. Про законний доступ канабісу в аптеках говорити ще зарано. В постанову вписали всього два доступні медичні препарати. Один із них «Набілон», який застосовується для того, щоб вгамувати побічні ефекти після проведення хіміотерапії проти раку (нудоти та блювання). Коштує такий препарат 57 551 гривня за 50 капсул. «Набілон» є синтетичним канабіноїдом, який має активно речовину тетрагідроканабінол, який синтезується хімічним шляхом в лабораторії. Другий препарат називається «Набіксімолс», який дозволили для зняття спазмів в м’язах при розсіяному склерозі. Такий медичний препарат буде коштувати 17 923 гривень. «Набіксімолс» зроблений з природним шляхом й містить екстракт канабісу. Бачимо, що ціни на легалізовані препарати не маленькі, тож не кожен може дозволити собі таку радість.

Віктор Ляшко каже, що перечислених хвороб від яких рятують препарати з канабісом набагато більше. Головний лікар також назвав хвороби, як епілепсія, Альцгеймера, Паркінсона, псоріаз, депресія та посттравматичний синдром у військових. За його словами, відтепер в Україні буде доступно понад десять препаратів, які будуть містити коноплю. Експерт з державної політики Тарас Ратушний сказав, що повідомляти усім, що в Україні легалізували вживання канабісу зарано. Він також підкреслив, що препарат «Дронабінол», який і раніше був доступний не з’явився в українських аптеках дотепер. Така участь може чекати й нововведених ліків.

На думку Ратушного причина в тому, що в новій постанові не закриті юридичні нюанси. В списку наркотичних засобів є група заборонених речовин й обмежених у доступі. Усі два згадані препарати перенесли у список обмежених доступом, але їх активні компоненти досі перебувають в заборонених. Ратушний каже, що з постановою дуже поспішили, тому спричинили такий казус. Препарати не можуть бути державно зареєстровані поки не розв'язужуть проблему. Після того, як препарати після довгої боротьби за право на існування попадуть на полиці аптек, то скористатися ними зможуть далеко не усі, хто цього потребує. Експерт розповів, що рішення має бути на рівні парламенту чи уряду повністю прибрати канабіноїди зі списку заборонених речовин. Парламент цим не займається на даний час, все залишилось на рівні опублікованої постанови. Рішення прибрати активні речовини із заборонених відкрило б доступ до них різним фармакологічним компаніям та науковцям. Тим самим дало можливість до урізноманітнення препаратів з дешевшими цінами, які допоможуть багатьом хворим.

Медичний канабіс – це лікарський засіб, який має знеболювальний та проти судомного ефект. Присутність медичного канабісу в українських аптеках потребують понад двох мільйонів хворих. Питання щодо легалізації медичного канабісу в Україні на так зване "всенародне опитування" у жовтні минулого року.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео