Близько 75 відтінків емоцій існує в людини: про емоційний інтелект з вуст психологині, експертки Вікторії Муромець

Близько 75 відтінків емоцій існує в людини: про емоційний інтелект з вуст психологині, експертки Вікторії Муромець
26522 ПЕРЕГЛЯДІВ

В 1978 році при підльоті до аеропорту, літак зазнав аварії. Командир екіпажу виявив несправність. Але коли він сам намагався усунути проблему, закінчилося пальне й літак упав. Що ж робили інші члени екіпажу? Командир не виявляв свою агресію, він не показував, що йому страшно. Хоча розумів, що все закінчиться трагічно в цей момент. Він, як коробочка, закрився й почав щось робити в літаку. Насправді командир завжди був агресивним, тож члени екіпажу боялися навіть звернутися до нього. Страх переміг. Люди не показали своїх справжніх емоцій і як наслідок трагічний кінець. Фрази, підтримуючі слова могли стати перемогою над великою проблемою. Знання, й розуміння інших допомогло б вберегти життя людям.
Емоції стають запорукою досягнення вершин у житті людини. Вміння керувати емоціями — гарний привід знаходити вихід з конфліктних ситуацій чи налагоджувати правильно командну роботу. Який емоційний бар'єр має існувати між дітьми та батьками, як зрозуміти емоції співрозмовника, як керувати емоційним станом та чому емоційний інтелект став важливою компетенцією нашого життя, читайте далі.
Так, на 12 вебінарі курсу з Smart Skills від Благодійної організації Smart Foundation дізналися все про емоції разом з експерткою та психологинею, кандидаткою педагогічних наук, доценткою Вікторією Муромець.
Психологиня зазначила, що емоції формуються внутрішньо, в нашій свідомості. Емоційний інтелект розвивається з народження й протягом всього життя. Тобто це так звана вроджена та набута навичка. Поєднання раціоналізму з емоційним чуттєвим дійсно полягає у вмінні зчитувати емоції інших людей. Емоції є важливим фактором нашого життя. Адже, коли людина розуміє свої емоції чи оточуючих, вона долає будь-які непорозуміння, починає комунікувати без надмірної тривоги, користується емпатією, знає та розуміє, що доносить її співрозмовник.
Емоційний інтелект — це група ментальних здібностей, які беруть участь в усвідомленні та розумінні власних емоцій та емоцій співрозмовника. Насамперед варто навчитися розуміти, що людина відчуває або хоче відчувати тоді або тепер, наголошує Вікторія Муромець. Розуміння власних емоцій — запорука вдалої комунікації з іншими людьми. Якщо ви зараз схвильовані або навпаки в піднесеному настрої, збуджені, то ви починаєте враховувати емоцій оточуючих. Наприклад, у друзів сталася сумна звістка, але у вас веселий настрій. Така емоція останнього/останньої не на часі. Якщо людина буде дотримуватися лише власних емоцій, то вона може зруйнувати емоції людей, які поруч. Доречно в такому випадку співпереживати. Це вказуватиме на високий емоційний інтелект людини. Її важливо не лише внутрішнє самовдоволення, а й емоції інших. Це основа довірливих стосунків, взаєморозуміння в колективі.
Протягом всього життя людина пізнає власні поведінкові реакції. Це допомагає будувати ефективні стосунки, в яких немає такого поняття, як насильницьке спілкування. Емоційний інтелект насамперед дозволяє людині регулювати власні емоції. Адже кожен може впливати на радість, гнів, збудження, агресію. Також наступним фактором є розуміння емоцій інших людей. Існує ще й блок усвідомлює. Людина в будь-якому випадку усвідомлює емоційний стан. А це стає основою вдалих стосунків з рідними, друзями. Ба більше, бонусом стає самомотивація в розумінні власних емоцій.
Емоції є компонентами нашої активності психічних процесів. За виникнення будь-яких емоцій людини стоїть мегдалина, яка сповіщує про врегулювання емоційної системи. Вони змальовують наше життя яскраво. Людина, яка живе в чорно-білих відтінках, має депресивний стан. Останнє довели нейропсихологи.
До того ж жести та міміка говорять більше про емоційну взаємодію з іншими. Надто велика жестикуляція має результат емоційного збудження, хвилювання. А от тембр голосу може пришвидшуватися або навпаки сповільнюватися в момент хвилювання.
Близько 75 відтінків емоцій існує в людини. Від страху до жаху один крок. Можна будувати стосунки, але потім із жахом від них втікати. Радість є складовою довіри та любові. Передчуття, злість — це про агресію. Безтурботність — радість, яка переростає в більш піднесений стан.
Емоційний інтелект потрібен для того, щоб розуміти себе й своїх співрозмовників. Це допоможе будувати партнерські стосунки на засадах розуміння.
Насамперед для покращення емоційного інтелекту можна створити власний щоденник, наполягає експертка, в який варто занотовувати щоденні емоції. Це стає профілактикою депресії й емоційного вигорання. Також варто запитувати себе чому ця емоція з'явилася, чому вона корисна. Відстежування емоцій — це профілактика депресивних станів у нашому житті та шлях до самопізнання.
" Якщо я про себе знаю багато, то я можу поділитися з іншими. Або буду добре розуміти себе чи ситуацію, в якій знаходжуся. Це піклування про особистісні кордони. Аналізуйте й чужі емоції, аби відчувати зацікавленість та задоволення ", - говорить психологиня Вікторія Муромець.
Дізнатися більше про емоційний інтелект можна в бестселері Деніела Гоулмана "Емоційний інтелект". Книга має не лише теоретичні основи, а й практичні поради.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео