"Ніщо не забуте, ніхто не забутий": День Перемоги-2021 року

"Ніщо не забуте, ніхто не забутий": День Перемоги-2021 року
56984 ПЕРЕГЛЯДІВ

1 вересня 1939 року розпочалася найстрашніша, найкривавіша війна. За офіційними даними Україна зазнала найбільш втрат. Так, за період війни загинуло близько 10 млн українців. Серед них 5 млн цивільного населення, 2,2 млн людей було взято примусово на роботи до Німеччини. А ще 10 млн осіб втратили житло. Вихідці з України воювали в складі армії Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Польщі, СРСР, Франції. Лише в складі УПА було близько 100 тисяч українців.
Нацисти руйнували все на своєму шляху. Вони бажали втрат та руїн. Внаслідок війни було зруйновано 700 міст та селищ міського типу, близько 30 тисяч сіл. Людям ніде було жити, але нацистів не можна було зупинити.
Війна розпочалася нападом Німеччини на Польщу. Вже 1 вересня нацисти бомбардували Львів та навколишні міста. А 17 вересня на бік німецької військової авіації став Радянський Союз. Радянська армія відразу перетнула кордон Польщі й розпочала війну з поляками.
Варто згадати й Берлінську операцію 1945 року. До неї було залучено 2,5 млн солдатів, 6350 танків, велику кількість гармат та літаків. Лише за одну добу Червона Армія досягла нереальних втрат — понад 15 тис. осіб. Серед радянських військових загинуло 352 тис. осіб.
В Берлінській операції було втрачено 1997 танків, які ставали захистом та мішенню проти нацистської армії. Самі ж радянські військові взяли в полон понад 480 тис. осіб, зруйнували 12 танкових і 11 моторизованих дивізій ворога.
9 травня 1945 року стало відомо про акт капітуляції нацистської Німеччини. Вже 24 червня на Червоній площі відбувся Парад Перемоги, який під своє командування взяв Рокоссовський. На Параді Перемоги пройшли зведені полки, а попереду них йшли командувачі. Герої несли прапори переможених частин. Парад закінчився ходою 200 прапороносців.
Країни колишнього Радянського Союзу й наразі шанобливо ставляться до Дня Перемоги Радянського Союзу над нацистською армією у Другій світовій війні. Це є одне з найшанованіших свят. Кожного року День Перемоги над фашистським безумством святкують у кожній країні. В цей день проводять паради, марші за участі офіцерів та солдатів. Про ті криваві події пам'ятають й не дають забути іншим покоління сучасні історики. Ніщо не забуте, ніхто не забутий.
День Перемоги над нацистською Німеччиною згідно з Законом України відзначають кожного року з 9 травня 2015 року. День Перемоги дає можливість кожному і кожній переосмислити минулі події, переглянути ще раз сторінки складних часів, зруйнувати радянські міфи й провести чесний діалог між учасниками найстрашнішої війни.
Символ Дня Перемоги над нацизмом — червоний мак. Квітка, яка символізує пам'ятні дні в історії минулого. Цього дня потрібно носити червоний мак на одязі, як знак пошани й подяки.
Час плине, а деякі події того часу й досі розбурхуються. Так, нещодавно точилися суперечки щодо радянського формулювання "Велика Вітчизняна". Противники декомунізації зазначили, що терміни війни ні на що не впливають. Ба більше, варто було б економіку розвивати, а не думати, як війну називати. Але ветерани війни стояли на своєму. Врахування часових проміжків війни, прямо чи опосередковано впливало на їх долю. Тож у 2017 році були внесені зміни до закону про статус ветеранів війни й перейменовано "Велику Вітчизняну війну" на "Другу світову". Але факт війни залишається фактом. Криваві події забрали життя багатьох людей. Перемога над фашистським безумством дісталася великою працею, кров'ю та стражданнями.
Наразі 8 та 9 травня від 22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила днями пам'яті та примирення. Цьогоріч День Перемоги припадає на вихідний день. Тож українці матимуть додатковий вихідний — понеділок, 10 травня, офіційно в календарі зазначено вихідним днем.
Додамо, що на брифінгу 30 квітня Київський міський голова Віталій Кличко анонсував, що до Дня Перемоги та примирення соціальні виплати отримають понад 80 тисяч жителів Києва. Серед зазначених осіб ветерани Другої світової війни, учасники АТО, учасники Революції Гідності та інші воїни.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео