Програма " Stand Up " запобігає домаганням в громадських місцях

Програма " Stand Up " запобігає домаганням в громадських місцях
115102 ПЕРЕГЛЯДІВ

Самовдоволення, непристойні жести, підморгування, звуки тварин, натяки сексуального характеру, надмірне вимагання особистої інформації — все це про різні форми домагання в громадських місцях. Прояв відвертої сексуалізації в маршрутці, метро чи іншому громадському транспорті пригнічує гідність жінки/дівчини, чоловіка/хлопця будь-якої сексуальної орієнтації, віри чи культури. Домагання в громадських місцях насамперед впливає на впевненість особи. Незнання елементарних правил протидії такого роду домаганням, породжує психологічну травму особи, яка зазнає тиску зі сторони кривдника. Особи, які стають свідками домагань в громадських місцях, намагаються не втручатися в конфлікт й показують, що така поведінка кривдника є нормальною.
У квітні 2019 року компанія Ipsos на замовлення бренду L'Oreal Paris провела дослідження щодо сексуального домагання в громадських місцях у 8 країнах. Україна залишилась осторонь опитаних країн. В Мексиці, Сполучених Штатах Америки, Канаді, Франції, Італії, Іспанії провели по 2000 опитувань в формі онлайн-дослідження. Лише в Індії їх кількість становило 1500. Дослідження проводилося як серед чоловіків, так і жінок. Внаслідок опитування компанія Ipsos отримала 15 500 відповідей. Дані дослідження дали змогу зробити висновок, що 78% жінок зізналися, що ставали жертвами сексуальних домагань й лише 25% отримали допомогу зі сторони свідків. Також 79% осіб ствердили, що ситуація змінилася після втручання в конфлікт сторонніх осіб. Однак 89% свідків не знають, як допомогти жертві. Дані онлайн-інтерв'ю продемонстрували досить вагому проблему сексуального домагання в громадських місцях на прикладі історій з власного життя потерпілих.
8 березня 2021 року в Міжнародний жіночий день бренд L'Oreal Paris запустив програму Stand Up. Остання діє в Україні з метою навчити населення протидіяти сексуальним домаганням у випадку, якщо особа жертва чи свідок. До того ж домагання може відбутися в будь-якому громадському місці. Особливо це відбувається внаслідок великого скупчення людей. Ба більше, особи можуть зазнати сексуального домагання в інтернет-просторі (сексгрумінг, секстинг, сексторшн).
Тож програма Stand Up покликана навчити запобігати домаганням в громадських місцях. Метою компанії є охопити глобальний спектр соціокультурних верст населення — близько 1 млн осіб по всьому світу.
Неурядова організація Hollaback! разом з експертами ухвалили методологію навчання, яка називається "5 D", про яку можна детально дізнатися на сайті платформи. На думку експертів, застосовуючи метод "5Д", можна вправно й безпечно діяти у випадку домагання. Тактика допоможе і свідкам, і жертва створювати ефективний, інклюзивний простір для населення. Аби залучити більшу кількість населення до підвищення рівня обізнаності у сфері домагання, програма Stand Up взаємодіє з іншими неурядовими компаніями, які руйнують гендерну нерівність та запобігають насиллю.
Співзасновниця Hollaback! Емілі Мей говорить, що тактика "5 Д" допоможе кожному у випадку домагання в громадських місцях. Правильна методологія — шлях до ідентифікації та розв'язання будь-яких проблем.
Програма " Stand Up " ввійшла в дію 8 березня з українським веб-сайтом standup-ukraine.com. На сторінці програми кожен охочий може обрати один з варіантів навчання: 15-ти хвилинний з тактиками свідка та жертви або ж записатися на 1 годину вебінара з кваліфікованими тренерами Фонду ООН. Наразі UNFPA протидіє домаганням у різних сферах діяльності населення: політичній, медичній, культурній, правовій. В майбутньому ще вдосталь справ. Але наразі кожна жінка та чоловік мають навчитися захищати свої права та бути гідним громадянином своєї країни, щоб вільно й незалежно почувати себе на вулиці, в маршрутці чи будь-де інде.
Сьогодні жертвами домагань стають також зірки шоу-бізнесу та модельного бізнесу. Вони не мовчать, а відкрито розповідають про своїх кривдників в соціальних мережах, закликаючи інших постраждалих від громадського домагання діяти й не стояти осторонь. Так, наприклад, у 2015 році топ-модель Адвоа Абоа створила сайт GurlsTalk з метою обговорення своїх страхів та домагань у всьому світі. Вона є яскравим прикладом активістки. У 2017 році акторка Алісса Мілано закликала всіх жертв громадського домагання поширювати хештег Me Too, розповідаючи особисті історії. Така акція активно стала поширюватися після секс-скандалу з кінопродюсером Гарві Вайнштейном.
"Мені здається" - українська платформа щодо протидії сексуальному домаганню. Тут жертви можуть анонімно розповісти свої історій та отримати контактну допомогу від спеціалістів.
В організації Hollaback! стверджують, просте обговорення проблеми допомагає викорінити з пам'яті людини негативний досвід. Наразі організація запустила платформу, де потерпілі розповідають випадки зі свого життя. Вже зібрано історії 20 мовами.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео