Українські ЗМІ пишуть про сумне: який відсоток позитивних новин висвітлює медіа

Українські ЗМІ пишуть про сумне: який відсоток позитивних новин висвітлює медіа
236490 ПЕРЕГЛЯДІВ

Українські ЗМІ частіше в негативному світлі пишуть про ситуацію на Донбасі, надзвичайні події та вбивства, а у позитивному ключі пишуть наостанок новинної стрічки про шоу-бізнес або спорт. За 2020 рік жовтень-листопад українські засоби масової інформації випускали більше негативних новин – 44 % з усієї новинної стрічки. Натомість відсоток нейтральних новин становить 28%, що є набагато меншим, ніж за попередні роки.

У п’ятірку найголовніших новин входять теми про політику, надзвичайні події, пандемію, економіку та закордонну політикк. Найперше місце й великого значення займають негативні новини. З них й будується майже вся новинна сітка у всіх видах медіа. Новини, які стосуються шоу-бізнесу, культури, стилю життя доходять до 71% позитивності. Це трохи нагадує телевізійну схему новинної сітки до якої вже переходять майже не усі види ЗМІ. Вона полягає у тому, щоб новини про вбивства, війну, розслідування перекривати хорошими темами про зірок, звіряток та досягнення.

Зупинимося на п’ятьох важливих темах й з’ясуємо причину чому їх вони переважають. Найбільше негативно забарвлених новин виявилося в категорії «надзвичайні ситуації – до 82%, а в «економіці» – від 38%. В новинах про українську та закордонну політику спостерігається нейтральна позиція, тому такі новини не можна віднести до негативних. Політичні новини мають ситуативні приводи, наприклад: вибори, переговори, кризи, зустрічі лідерів. Однак й ця категорія має негативні теми: збройні конфлікти, розслідування, корупція та розслідування. Негативні та позитивні новини відрізняються перш за все своїм емоційним забарвленням. Тема української політики залишається й досі найактуальнішою з усіх. Позитивних новин про політику можна зустріти всього 25%. Популярність політичних тем пов’язана з місцевими виборами 2020 року про які писали щоденно усі ЗМІ. У рубриці «найголовніше» можна прочитати тільки про місцеві та президентські вибори, тому не дивно чому кількість політичних новин зросла.

Другими за частотою є новини, які стосуються надзвичайних подій. Їхня кількість за жовтень-листопад досягла до 35,3 тисячі, й тут переважала негативна забарвленість – 82%. Серед них найчастіше зустрічаються новини про злочини та аварії й реакція правоохоронних органів на них. Позитивна частка таких новин ледве доходить до 2%, наприклад: «Правоохоронці зупинили дівчину, яка хотіла пригнути з моста».

Третє місце в рейтингу забрала тема коронавірусу у світі й Україні. За два місяці було написано 38 тисяч новин й негативних серед них було 54%, а позитивних – 17%. Новини про коронавірус, які стосувалися України назбирали більше негативного забарвлення, ніж світова статистика щодо пандемії. Про медичну систему в Україні розповідали на 40% негативно, а позитивно на 22%. Восени тема коронавірусу з новин про смерті перейшла до новин про вакцинацію. Й тут таки змінилося позитивне забарвлення, бо 52% були позитивними й 15% негативними.

Далі серед популярних новин йде тема економіки в Україні, яка є найменше негативно забарвленою – 17%. Найбільше такі новини висвітлюють під нейтральним забарвленням – 72%. Про закордонну політику говорять більше в негативних фарбах: 48% негативних, а всього 26% позитивних. Українські ЗМІ використовують більше негативно забарвлених слів, ніж позитивних, тому що вони можуть на довше зачепити увагу споживачів інформації.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео