"Не жіночих професій" не існує: як українки руйнують гендерні стереотипи

"Не жіночих професій" не існує: як українки руйнують гендерні стереотипи
371730 ПЕРЕГЛЯДІВ

Українки руйнують всі стереотипи в гендерному вимірі. Адже у світі побудована ідеологія, що жінки ніжні, тендітні створіння і їм не під силу "чоловічі" професії. Однак, вони доводять протилежне. Мабуть, вам просто не відомі жінки, які не звертають увагу на курс долара, похмуру погоду й нові тренди моди. Вони рано прокидаються, пізно лягають. І поки ще чоловік допиває ранкову запашну каву, вони встигають переробити всю роботу по господарству й бігти у справах. Вони можуть будувати, перевертати вугілля на шахті, тримати худобу, обробляти гектари землі, гасити пожежі, завойовувати найвищі титули, виховувати нове покоління, захищати рідну країну. Це й список можна продовжувати нескінченно, адже жінки насамперед витривалі особи й нічим вони не поступаються чоловікам.
Тож ми вирішили розповісти вам про тих, хто руйнує стереотипи щодо "не жіночих професій". Для прикладу обрали спорт. Адже він вимагає хорошу фізичну підготовку й завжди залишатися в тонусі. Кажуть, що жінки можуть все. І спорт дає можливість їм ставати білиш сильними — і морально, і фізично.
В таких видах спорту, як хокей, регбі, паверліфтинг, звикли бачити чоловіків. Проте, саме тут жінки виборюють золоті нагороди й ще раз показують — вони сильна стать. Як їм вдається поєднувати жіночність та мужність, бути хорошими матерями й гідними представницями спорту, ніхто не може зрозуміти.
Проте, ці ніжні, тендітні, мудрі жінки стають справжніми чемпіонками. Крізь біль виборюють на арені звання найкращих. Лише в змаганнях показують свою спортивну підготовку та мужність. Моральна й фізична підготовка жінок не стоїть позаду чоловіків.
Наприклад, Лариса Соловйова стала найсильнішою жінкою планети, Владислава Скащук — головною хокеїсткою збірної України, Карина Янчук — каратистка з ураженням слуху, першою в історії триразовою чемпіонкою Дефлімпійських ігор, Олександра Радулович — головною баскетболісткою України, Дарина Самчик — чемпіонкою світу зі змішаних єдиноборств.

Любов до дітей, веселі й цікаві уроки фізичної культури в школі, підштовхнули й Олену Ігнатенко вступити в Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж на спеціальність початкова освіта, організатор спортивних секцій та клубів. В дитинстві вона брала активну участь у змаганнях, посідала призові місця на змаганнях, а головне дівчина відчувала — вона самоорганізована та витривала. Наразі Олена мама двох дівчаток, свої спортивні навички передає їм.
Розповідає, що в коледжі в її групі навчалося порівно, як дівчат, так і хлопців: по 15. Тож про гендерну нерівність тут мови не йшлося. А от в паралельних групах було більше дівчат. Так, з 30 студентів лише 1-2 чоловічої статі. Та й до 4 курсу більше залишилося дівчат. Хлопців або ж відсторонювали від навчання, або ж вони самі йшли з коледжу після першої педагогічної практики. Тож, можливо, ці тендітні жінки не такі вже й тендітні. А мужні, стійкі й витривалі особи.
Олена стверджує, навчатися на вчителя фізичної культури було зовсім не тяжко. А серед її колег були справжні спортсмени, а зараз фітнес-тренери.
На практиці ж дівчата демонстрували всі свої спортивні вміння. Спочатку навчали дітей в дитячому садочку. Там їх малеча побоювалася й навіть плакала. В початковій школі практиканток учні чекали й там, стверджує Олена, було легше. Також кожного разу на уроки приходили методисти з коледжу, одногрупники. Вони разом аналізували помилки й не допускали їх в майбутньому.
Олена додає, що практику проходили й в літніх таборах. Там для діток вони були не тільки вчительками, вони їм замінували маму.
Курйозних випадків зі своєї практики, Олена не пригадує. Проте каже, що коли в таборі було по 30 дітей віком від 7 до 9 років, курйози були майже щодня: хтось боявся морської води, а хтось плавати не вмів.
Проте каже, що сучасні дівчата руйнують будь-які гендерні стереотипи. Вони можуть бути сильними в змаганнях й ніжними в родині. Жінкам все під силу.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео