Антитютюновий законопроєкт №4358 очікує на друге читання

Антитютюновий законопроєкт №4358 очікує на друге читання
361274 ПЕРЕГЛЯДІВ

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні комплексний антитютюновий законопроєкт №4358. На розгляд Парламенту документ внесли депутати Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Документ підтримали конституційною більшістю - 339 народних депутатів проголосували за те, щоб захистити українців, перш за все дітей від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння.

Розробка антитютюнового законопроєкту №4358 була ініційована народним депутатом України Ладою Булах та підтримана Головою профільного Комітету Михайлом Радуцьким. Норми антитютюнового законопроєкту підтримали МОЗ України, міжнародні та українська антитютюнова громадськість.

«Вперше за 10 років Верховна Рада зробила крок до комплексного посилення антитютюнового законодавства, ухваливши законопроєкт №4358. Два попередні скликання парламенту не ухвалили жодної нецінової норми на захист українців від шкоди тютюну. Внаслідок відсутності законодавчого захисту зі сторони держави, 20% українських дітей у віці 13-15 років за ці роки стали курцями електронних пристроїв для куріння. Аби захистити здоров'я дітей та продовжити тенденцію зменшення куріння важливо посилити антитютюнове законодавство», - зазначила народний депутат України Лада Булах, авторка антитютюнового законопроєкту №4358.

Норми законопроєкту ґрунтуються на Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та Директиві 2014/40/ЄС, які передбачають обмеження на застосування тютюновою індустрією маркетингових технологій, спрямованих на підвищення привабливості тютюнових виробів, стимулювання продажів і створення ілюзії меншої шкоди.

Серед основних нововведень, які пропонує законопроєкт № 4358, можна виділити, зокрема, такі:

● куріння пристроїв для нагрівання буде заборонено у всіх місцях як це є з сигаретами (зокрема школи, лікарні, заклади харчування, робочі місця) – бездимне середовище в Україні буде збережено;
● медичні попередження на упаковках сигарет матимуть картинку з обох сторін та збільшаться до 65% - діти та молодь будуть краще розуміти наслідки куріння;
● впроваджується заборон продажу сигарет з різноманітними смаками (наприклад фруктів чи солодощів) – зараз це приманка для залучення дітей до куріння;
● ліквідовується реклама, стимулювання продажу та спонсорство електронних пристроїв для куріння - така норма успішно працює з тютюновими виробами;
● забороняється продаж тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕНів) неповнолітнім.

Громадськість закликає посилити законопроєкт до другого читання та доповнити документ ефективними нормами, які вбережуть дітей від залучення до вживання тютюнових виробів для нагрівання, які стали новою загрозою для подолання епідемії нікотинової залежності, зокрема це:

● ліквідація рекламної викладки тютюнових виробів, що є формою реклами тютюнової продукції. 63% дітей стверджують, що спостерігають рекламу тютюнових виробів у точках продажу попри повну заборону такої реклами. Рішення про заборону рекламної викладки тютюнових виробів підтримують 87% українців за даними дослідження КМІС;
● запровадження на тютюнових виробах для нагрівання комбінованих (текст+картинка) медичних попереджень розміром 65% та заборонити ароматизовані добавки, як це уже передбачено для звичайних сигарет, адже безпечного куріння не існує!


Після запровадження попереднього комплексу антитютюнових норм у 2012 р. (заборона реклами тютюну та куріння в громадських місцях, запровадження попереджень з картинками на пачках) поширеність куріння серед дітей 13-15 років знизилася на 20%. Натомість з часу появи електронних сигарет через відсутність регулювання їхня поширеність серед дітей цієї вікової групи набула 18,4%.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну, а в Україні куріння забирає в середньому 85 000 життів. Не меншої шкоди куріння завдає і економіці: за розрахунками експертів, щорічні економічні втрати складають 3,2% ВВП України або близько 90 млрд грн внаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальними виплатами та лікуванням хвороб, викликаних курінням.


Контактна особа: Дмитро Полонський, медіакоординатор ГО «Життя»,
063 344 12 69, dmytro.p@center-life.org

Теги: 4358, тютюн,боротьба проти куріння

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео