Стипендія: жити чи виживати?

Стипендія: жити чи виживати?
175802 ПЕРЕГЛЯДІВ

На питання: «Чи можна прожити місяць на студентську стипендію?» відповідь давно відома всім в нашій країні. Наразі, в найкращому ВНЗ України, Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка, звичайна стипендія складає 1300 грн. Абітурієнти часто витрачають на підготовку до Зовнішнього незалежного оцінювання більше, ніж сумарно отримають за всі роки навчання на стипендії. До прожиткового мінімуму не вистачає тисячі гривень. Стає питання, як виживати в столиці тим, хто не має матеріальної підтримки від батьків.
Вочевидь, покоління людей, які виросли в СРСР, вважає, що студенти мають починати працювати за своєю спеціальністю після отримання диплому. Мало хто задумується про реалії сучасного світу, де заробляють найвпертіші, найбільш рішучі та з хорошою удачею. Статистика каже, що більше 44% випускників українських ВНЗ не працюють за спеціальністю. Тобто, в половині випадків час на навчання було витрачено майже марно.


Тут може бути два висновки: випускники вчилися не на тій спеціальності, яка б їм дійсно прийшлась до душі, або ж виникла розбіжність між тим, що пропонує ринок праці і тим, на кого студенти вчилися.


Наприклад, як не дивно, саме робітничий персонал та спеціалісти з виробництва є в нестачі, в той же час, коли найбільший відсоток абітурієнтів вступають на філологію, право, менеджмент, економіку та інші переповнені кадрами спеціальності інтелектуального труда.
Другий аспект проблеми в тому, що абітурієнти з самого початку обирають не те, що їм подобається, є наслідком неправильної профільної орієнтації школярів, яка дуже рідко проводиться правильно і призводить до успішних результатів. Абітурієнти вступають на «більш престижні» спеціальності попри те, що роботодавці пропонують інші вакансії та нерідко надають достойну оплату труда, навіть в порівнянні з європейськими стандартами.


Ці два факти стали причиною, що тільки 29% випускників працюють за фахом або хоча б на частково пов’язаних з ними професіях.
Як не дивно, викладачі в університеті, в більшості своїй, лояльні, а іноді навіть позитивно ставляться до того, що студенти знаходять роботу під час навчання. Більшість зі студентів починають працювати під час другого-третього курсу, коли з’являються насправді важливі предмети по спеціальності. Тобто виходить замкнуте коло, де студенти працюють не по профілю, пропускаючи спеціалізовані предмети, а потім не мають достатнього розуміння своєї спеціальності і не можуть вважатися якісними спеціалістами.


Пошук роботи для студента є суцільною сумною темою, бо майбутнім потенційним професіоналам потрібна практика, а не те, що взагалі ніяк не стосується спеціальності. На найвідомішому сайті для пошуку роботи, в розділі «робота для студентів» більшість вакансій складають оператори call-центрів, продавці-консультанти в різні магазини та харчові заклади та офіціанти. Так, для студентів готельно-ресторанних спеціальностей дещо з цього може бути навіть корисним. А як щодо юристів, філологів чи лікарів?


Все більше студентів намагаються заробляти самостійно онлайн, сподіваючись, що вони стануть одними з тих, хто зробить свій успішний стартап, стане фрілансером-мільйонером або хоча б буде стажуватися на посаді в відомій компанії. В епоху інтернету, звідусіль лине надія на таке собі безтурботне майбутнє, що стане успішним початком незалежного красивого життя. Але на жаль, статистика каже, що в Україні до вищого класу суспільства належить 1,3% населення, до нижчого – 30,7%. Все це натякає, що в суспільстві, особливо серед молоді, має бути більше місця для реалізму, а не рожевих окулярів та пустих надій.


Таким чином, можна зробити явний висновок про невдалу систему освіти, яка не дає правильного наставлення майбутніх професіоналів, через що суцільна суспільна комунікація роботодавців-працівників не може вважатися ефективною.

Теги: Студенти

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео