Українці просять заборонити розважальну піротехніку

Українці просять заборонити розважальну піротехніку
160396 ПЕРЕГЛЯДІВ

Новорічні свята майже минули, а веселощі продовжуються. Хлопавки, феєрверки, петарди наразі є головною забавкою підлітків та болем для людей та тварин.

На початку війни з Росією Рада заборонила використовувати феєрверки на три місяці, а потім у 2019 заборонили піротехніку до кінця війни на Сході України.

Наразі цим правилом нехтують жителі, які купують товар та сам виробник, який не хоче збанкрутувати, адже цей бізнес достатньо прибутковий.

Недотримання закону привело до наступних наслідків:

·       Сотні тварин через страх губляться або гинуть від шоку. Це є як домашні тварини, так і безпритульні;

·       Радіус шуму достатньо великий та дістає за межі міста;

·       Над тваринами знущаються, кидаючи та засовуючи в них піротехніку;

·       Птахи в паніці розбиваються об стіни або плутаються в лініях електропередача та помирають;

·       Постійний стан тривоги минулих ветеранів війни або АТО та небезпека за своє життя, як наслідок – порушення психіки та серцеві напади;

В європейських країнах через пандемію піротехніку повністю зняли з продажів та забезпечили людей від скупченості та травм, які завдаються через феєрверки.

Петиція про заборону піротехніки охоплює в собі наступні категорії:

1.    В категорію «піротехніка» входять наступні товари: салют, феєрверки, хлопавки, різного розміру та виду петарди, міномети, свічки тощо;

2.    Заборона продажу техніки, яка перевищує шум в 70 децибелів, передбаченої в статті 24 Закону України;

3.    Кримінальна відповідальність за нелегальний продаж та використання піротехніки;

4.    Передбачення штрафів у великих розмірах за недотримання правил;

5.    У святкові дні забезпечити нагляд поліції в різних місцях загального відпочинку.

За 2020 рік найбільша кількість заяв про травмування та порушення тиші зафіксували на Львівщині та Херсонщині, до лікарень прибувала велика кількість підлітків та дорослих.

Наразі в статті 195 Кодексу України є певна відповідальність у разі використання, торгівлі, зберігання або перевезення піротехнічних засобів.

Штрафи накладаються за наступні порушення:

1.    Якщо людина скоїла це вперше та її затримали, накладається штраф в сумі від  35 до 60 неоподаткованих мінімумів (595-1020 гривень);

2.    Якщо людина скоїла це декілька разів протягом року, штраф збільшується з 60 до 100 неоподаткованих мінімумів (1020-1700 гривень);

3.    За порушення тиші населення одним громадянином – 5-15 н.м.(85-255 гривень), посадовою особою – 15-30 н.м. (255-510 гривень).

З якого віку можна продавати петарди?

1.    Клас 1(безпечний) – 12 років;

2.    Клас 2(середній) – 16 років;

3.    Клас 3(підвищений) – 18 років;

Якщо ви все ж придбали товар, дотримуйтесь наступних правил:

·       Не кидати під ноги людям та під колеса автомобіля, а також в об’єкти культури, які можуть завдати краху;

·       Не тримати після підпалювання петарду в руках та відходити на далеку відстань перед вибухом;

·       Купувати лише в спеціальних місцях, де існують відповідні сертифікати на якість та безпеку даного товару, не купуйте петарди на стихійних ринках;

·       Не намагайтесь виготовляти самостійно вибухонебезпечні матеріали та пристрої.

Дбайте про свою безпеку та безпеку ваших дітей та пам’ятайте про інших людей та тварин, які потерпають від шумів та вибухів!!!

Петиція збирає підписи громадян та діятиме протягом 72 діб. Петиція розташована на сайті президента Володимира Зеленського та вимагає авторизації або реєстрації у випадку, якщо ви хочете підтримати дану вимогу.

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео