Невигадані історії: життя дітей з особливими потребами

Невигадані історії: життя дітей з особливими потребами
12633 ПЕРЕГЛЯДІВ
В очікуванні народження дитини більшість батьків вже уявляють собі, яким буде їх малюк. Як він буде успішно вчитися, займатися спортом, допомагати батькам. Під час вагітності пари уникають думок про травматичні пологи чи ускладнення. Люди часто думають, що “наша хата скраю”, однак ніхто не може знати, що він чи вона від такого убезпечені. Про це каже команда батьків, яка працює над проектом “Усні свідчення”. Проект покликаний довести, що наша індивідуальність робить нас щасливими.
Всім нам потрібні інклюзії, бо всі ми зі своїми особливостями, — каже керівник проекту “Усні свідчення” та батько двох донечок з особливими потребами, Олег Трачук:
"Ми всі різні. Я кажу не лише про тих, хто має статус інвалідності або не має. Ви тільки подумайте, що хтось високий, хтось худий, хтось довгий, хтось блакитноокий, хтось носить окуляри, хтось погано чує, хтось погано бачить, хтось погано ходить або взагалі не пересувається. Про це потрібно нагадувати, але не вимагати. Говорити, що ми рівні. Я беру для прикладу Ізраїль, де не використовується слово «людина з інвалідністю або інвалід", тому що "інвалід" це навіть в перекладі щось зламане або зіпсоване. Там використовується термін "рівний". Так, ми всі різні, але ми рівні. Цей девіз повинен вводитися поступово у більшості країн".
Для програми “Усні свідчення” батьки дітей з інвалідністю та особливими потребами зібрали понад п’ять десятків історії. Їх об'єднали у збірку “Невигадані історії — долі особливих сімей”. Ні одна дитина не буде щасливою, якщо нещасливі батьки, — каже одна з героїнь збірки Вікторія Пирогова.
"У мене є дочка і сьогодні їй вже 22 роки. Наша історія почалася з моменту народження, були важкі пологи й дівчинка отримала родову травму. Коли народилася Оля, ми її дуже довго лікували. Але в один момент неуспішні спроби вилікуватися припинилися, адже після 3-х років лікарі нам сказали: "ну все, ми більше вам допомогти не можемо". Вони не брехали мені. Дійсно, такі речі ніде і ніким не лікуються. Вони не лікувалися декілька років тому, й не лікуються зараз і я сумніваюсь, що в майбутньому будуть знайдені ліки для нас. І знаєте, це було дуже страшно. Ми не порівнюємо свою дитину з сусідськими, бо програємо. Моя Оля багато чого досягла, бо порівнюємо свою дитину зараз і пару років тому".
Не у всіх вистачає сил боротися за малюка, за себе та за сім’ю. Лікарі часто кажуть: “народите іншу”. Не потрібно вирішувати за батьків, — обурюється учасниця проекту “Усні свідчення” Наталія Сергієнко.
"У мене є дочка Ксенія, їй 16 років. Історія наша почалася, коли народилася дочка і лікарі сказали, що вона в тяжкому стані. Як зараз пам’ятаю, як її везли в реанімацію і ніхто не знав чи буде вона жити. Попереду два довгих місяці реанімації, причому це була жорстка боротьба за життя. Кожен день ми приходили й питали чи жива вона, не кажучи вже про якісь прогнози. Але потім сталося чудо й наша донечка впоралася за допомогою лікарів та нашої підтримки. Ксенія після такої боротьби за життя залишилася людиною з особливими потребами, але наша любов до неї з кожним роком росте усе більше. Було спочатку складно, але згодом клопітлива робота почала давати свої результати".
Батьки особливих дітей переконані: вміння знаходити вихід навіть у найскладніших ситуаціях і, звичайно, любов здатні творити дива.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео