Рак молочної залози - загроза для жіночого здоров'я

Рак молочної залози -  загроза для жіночого здоров'я
189857 ПЕРЕГЛЯДІВ

     За інформацією Харківського обласного центру здоров'я, в минулому році в Харкові і області провели 175 285 мамографічних обстежень і при цьому виявили 1290 випадків новоутворень молочної залози.
     Смертність від цього небезпечного захворювання в 2014 році склала 34,8 на 100 тисяч населення, в 2015 році цей показник знизився до 30,7 випадків. Пік захворюваності припадає на вік 55 років, коли більшість жінок вже знаходяться в менопаузі.
     «Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка. Факторами ризику є: вік старше 40 років, спадкова схильність, пізня менопауза, ранній початок місячних (до 12 років), пізні перші пологи (у віці понад 30 років) або їх відсутність, переривання вагітності, фіброзно-кістозна мастопатія, ожиріння, куріння. До цього переліку можна додати також погану екологію, гормональні порушення, неправильне харчування, алкоголізм. Все це в індивідуальному поєднанні нерідко призводить до РМЗ. Дуже часто РМЗ виявляють на пізніх стадіях, коли врятувати жінку важко, а то і взагалі неможливо. Рак молочної залози діагностується в запущених стадіях у 22% хворих мешканок України. І половина з них помирає протягом першого року після виявлення », - відзначають в центрі.
     Основними методами, які дозволяють своєчасно виявити захворювання, є: регулярне самообстеження молочних залоз; обстеження у мамолога-онколога один раз на рік; УЗД молочних залоз жінкам у віці до 40 років - 1 раз в 2 роки, після 50 років - щорічно.


Мої відео