Ситуація з кором в Україні погіршується

Ситуація з кором в Україні погіршується
195292 ПЕРЕГЛЯДІВ

Міністерство охорони здоров’я повідомляє про збільшення чисельності українців, хворих на кір. У звіті відомства – невтішні статистичні дані про стан захворюваності у різних регіонах. Особливо тривожною є ситуація у західних областях України.

У Міністерстві охорони здоров’я регулярно звітують про динаміку захворюваності кором в Україні. За офіційними даними, з початку року загальна кількість громадян, яким діагностували кір, досягла більше 49,5 тисячі осіб. Серед них – понад 18 тисяч дорослих і більше ніж 31 тис. дітей.

За статистикою, найбільша кількість хворих на цей момент – у Львівській області. Там діагноз «кір» вже мають більше 10,8 тисяч людей. Серед них переважна кількість – діти (7,7 тисячі). Більше 5,5 тисяч хворих – на Прикарпатті, більше 4,4 тисяч – на Закарпатті. У лідерах за кількістю хворих – також Тернопільська, Чернівецька і Вінницька області.

Протягом поточного року в Україні від кору померли 16 осіб. У зв’язку з такою негативною динамікою батькам радять не забувати про вакцинацію. Зокрема, попереджають про планові вакцинації, а також додаткові щеплення для тих, хто пропустив планову процедуру. У МОЗ нагадують, що вакцинація для громадян молодше 18 років безкоштовна.  Безплатну вакцинацію від кору пропонують також представникам групи ризику – військовим, медикам, студентам і працівникам освітньої галузі.

Мої відео