Медики розповіли про динаміку захворюваності на кір

Медики розповіли про динаміку захворюваності на кір
197624 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кір в Україні продовжує загрожувати здоров’ю і життю людей. Про це говорить статистика захворюваності у період з початку року до кінця травня. У МОЗ відзвітували про кількість хворих та пояснили, що необхідно для уникнення епідемії.

У перші дні літа в Міністерстві охорони здоров’я розповіли, якою є динаміка  та перспективи захворюваності на кір серед дорослих та дітей. Протягом останнього тижня весни на території України зафіксували 1310 хворих. Серед них на кір захворіли 643 дорослих та 667 дітей. Загалом з початку року до кінця травня нарахували понад 52 тисячі хворих, більше половини з них – діти. Високим є рівень смертності – з 28 грудня до нинішнього моменту від ускладнень після кору померли 17 українців.

Як відомо, перший спалах захворювання в Україні стався 2017 року. Відтоді жертвами кору стали понад 100 тисяч людей. За даними ВООЗ, станом на 2018 рік Україна є лідером за кількістю хворих на кір у Європейському регіоні.

У Міністерстві охорони здоров’я закликають громадян не нехтувати щепленням. На сьогодні це єдиний дієвий спосіб профілактики хвороби, від якої досі немає дієвих методів лікування. Найбільш небезпечним кір є для немовлят віком до 6 місяців. Тому батькам радять обов’язково вакцинувати дітей. Разом з тим безкоштовна вакцина доступна всім громадянам незалежно від віку. Спеціалісти МОЗ запевняють, що всі регіони України достатньо забезпечені вакцинами, які є дієвими та абсолютно безпечними для здоров’я.

Теги: кір, захворюваність, динаміка, вакцинація,лікарі
Мої відео