«Ми – те, що ми їмо»: чому більшість людей потерпає від ожиріння?

«Ми – те, що ми їмо»: чому більшість людей потерпає від ожиріння?
146685 ПЕРЕГЛЯДІВ

Розглянемо ще одну «хворобу цивілізації». Вона була відкрита вченим порівняно недавно – у 80-х, і дуже швидко стала проблемою у багатьох країнах. Неправильний спосіб життя часто викликає цілу купу проблем, а вже їх комбінації значно підвищують ризик розвитку серйозних патологій. Візьмемо помітне «рятувальне коло» на животі, трошки загального ожиріння, чайну ложку гіпертонії, підвищений цукор та холестерин у крові за смаком, і отримаємо не тільки середньостатистичного офісного працівника, а і повний синдром метаболічного синдрому. Ви звертали увагу на кількість людей з надмірно зайвою вагою, коли ідете вулицею? А скільки їх серед ваших знайомих? Кількість людей з ожирінням неухильно зростає. З кожним роком українці стають все важчими, але ця проблема стосується не тільки України. Ожиріння є тою самою всесвітньою епідемією, яку люди іноді не можуть подолати самотужки. Українці вважаються народом, який половину свого доходу витрачає на продукти харчування. В результаті українці, які не рахують добову норму калорійності часто перебільшують з Ккал. За даними ВООЗ, 58,4% людей в Україні старше 18 років вже страждають на ожиріння. Для Європи такий відсоток не великий, бо в них все значно критичніше. Наприклад, у Великій Британії на зайву вагу страждає 63,75% населення. Понад 80% людей з країни Палау мають ожиріння. Притому, що почала розвиватися тенденція, коли чоловіків стало більше з ожирінням, ніж жінок. Візьмемо до прикладу Україну, де жінок із надмірно зайвою вагою 55,5%, а чоловіків – 61,4%. Можна побачити сім’ї, де діти яким всього 1-2 роки мають проблеми з вагою. А це призводить до багатьох проблем зі здоров’ям. Не кажучи про те, що вага «надається» роками. Причина такої статистики лежить на поверхні супермаркетів, бо на полицях лежать продукти, які часто не відповідають нормам здорового харчування. Більшість їжі з додаванням цукру, рослинних гідрогенізованих жирів, консервантів, ароматизаторів, барвників і т.д. По телевізору і в соціальних мережах багато реклами нездорової їжі. А біля закладів швидкого харчування, що готують фаст-фуди, стоять великі черги, де переважна кількість студентів, школярів та батьків з дітьми. Тип паче, що в шкільних їдальнях часто продається нездорова їжа: бургери, хот-доги, чіпси, сухарики, солодкі води та різні солодощі.
В Європі на ожиріння страждають приблизно 150 млн дорослих та 15 млн дітей і підлітків. Діти з ожирінням мають вищий ризик розвитку: артеріальної гіпертензії та високого рівня холестерину; порушення толерантності до глюкози, інсулінорезистентності, цукрового діабету 2го типу; порушень дихальної системи; жирової хвороби печінки; психологічно стресу та розвиток депресії; булінг у школі та заниженої самооцінки. Зазвичай один або обоє батьків дітей з ожирінням теж його мають. Тобто у дитини є генетична схильність і як наслідок виробляються неправильні харчові звички. Профілактична робота щодо зміни способу життя повинна проводитися не тільки з дитиною, а й з усією родиною. Якщо ожиріння розвивається у дитини молодше п’яти років і досягає значних ступенів, поєднується з іншими відхиленнями, то необхідно виключити генетичні причини – є чимало спадкових синдромів, при яких у дитини підвищується апетит і рано розвивається ожиріння. Перш за все, щоб лікувати ожиріння потрібно звернутися до лікаря та здати певні аналізи, коректувати харчові поведінку, щоденно робити фізичну активність протягом однієї години та обмежити пасивний відпочинок перед телевізором. Оскільки смакові пристрасті формуються в перші 1,5 року життя дитини, то те, що він буде вживати в їжу в даний період його життя, закладе фундамент його смаковим уподобанням на все життя. Чим старше стає дитина, тим більше батьки і соціум не дозволяють йому довіряти своєму тілу. І оскільки тонкі тіла ще не сформовані, дитина швидко схоплює нав'язані йому звички. Не потрібно дитину заохочувати їжею, бо така звичка може залишитися й в дорослому житті. Перед тим, як щось їсти – прочитай склад продукту. В Україні неухильно збільшується кількість хворих на ожиріння, цукровий діабет, хвороби органів травлення, алергії, артеріальну гіпертензію із ризиком інсультів та інфарктів у молодих людей, онкологічні хвороби у дітей та молоді. Використання хімічних добрив у виробництві овочів та фруктів, кормів для тварин, побутової хімії приносить шкоду не тільки організму людини, а й екології.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео