Безпечне грудне вигодовування в період COVID-19: поради консультантки з грудного вигодовування Світлани Тимчій

Безпечне грудне вигодовування в період COVID-19: поради консультантки з грудного вигодовування Світлани Тимчій
368231 ПЕРЕГЛЯДІВ

Коли жінка хвора на COVID- 19, але при цьому вагітна або ж має народжувати дитину, вона не знає чи прикладатимуть її немовля в перші хвилини його життя до грудей або ж чи виконуватиме функцію грудного вигодовування надалі.
В період, коли жінка виношує дитину й дає її життя, вона хоче створити для неї всі безпечні умови для розвитку. Тож цілком природно отримати від експертів поради щодо безпечного вигодовування в період пандемії коронавірусу.
Грудне вигодовування завжди залишалося корисним. Й на користь лактації існує вдосталь поширених аргументів: контакт матері й дитини, хороший ріст та розвиток немовляти, захист від шкідливих навколишніх збудників.
В Unicef стверджують, що підтверджених випадків передачі COVID-19 від материнського молока до дитини не виявлено. Ба більше, експерти з грудного вигодовування кажуть, що немає причин припиняти лактацію під час пандемії ковіду.
Також матері важливо безпечно годувати груддю й зберігати той важливий контакт матері з новонародженим малюком й перебувати якомога більше часу поруч. Підтримка рідних, здоровий малюк стануть важливими факторам одужання матері.
Як годувати груддю, якщо мати почуває себе погано? Чи варто продовжувати лактацію в період коронавірусу? Яких правил потрібно дотримуватися хворій мамі? Далі в нашому інтерв'ю з консультанткою з грудного вигодовування Світланою Тимчій.
- Чи можна продовжувати грудне вигодовування, якщо мама хвора на ковід?
- Годувати однозначно можна і треба, на цьому неодноразово наголошує ВООЗ. Так, жінки з підозрою на COVID-19 або підтвердженою коронавірусною інфекцією можуть годувати грудьми, якщо вони того хочуть. При коронавірусі немає доведених випадків зараження через грудне молоко. Доведено лише наявність захисних антитіл, імуноглобулінів та антибактеріальних компонентів у грудному молоці.
- Як мінімізувати ризик зараження малюка?
- Часто мити руки водою з милом або використовувати спиртовмісний антисептик для рук, особливо перед дотиком до дитини; надягати медичну маску перед будь-яким контактом з дитиною, в тому числі під час годування грудьми; при чханні або кашлі прикривати обличчя одноразовою серветкою; використану серветку слід негайно викинути й знову вимити руки; регулярно мити та дезінфікувати поверхні, до яких торкається мати дитини.
- Чи можуть вакцинуватися при COVID-19 матері, які годують груддю?
- Жінці, яка годує груддю можна запропонувати вакцину, яка входить до рекомендованої групи для вакцинації (наприклад, вакцина для медичних працівників). Наразі не рекомендується припиняти грудне вигодовування після вакцинації. Крім того, ще не було виявлено суттєвих відмінностей між годуючими матерями та жінками, які не годують, щодо побічних ефектів та рівня антитіл, що утворюються після вакцини COVID-19. Немовлята вакцинованих матерів не мали жодних проблем, пов’язаних з вакцинацією. Навряд чи компоненти вакцини COVID-19 могли б виділятися з грудним молоком і в будь-якому випадку перетравлюватися в кишківнику немовляти.
Жодна з вакцин, розроблених до цього часу проти COVID-19, не вміщує живих атенуйованих вірусів. Вакцина не може спричинити COVID-19 у вакцинованої людини або змінити їх генетичний матеріал.
- Поради мамам, які вагаються чи продовжувати лактацію, чи ні.
- Перш за все, ви маєте знати, коли ви можете захворіти чи захворіли. Продовжувати грудне вигодовування набагато безпечніше, ніж відлучати немовля від грудей й переводити на суміш. Грудне вигодовування захищає малюка від інфекцій. Зіткнувшись з хворобою, організм мами починає виробляти захисні антитіла, які переходять в грудне молоко й водночас захищають малюка. Крім того, дитина взаємодіє зі збудником ще до того, коли мама відчула прояви хвороби, в інкубаційному періоді, тож зустріч дитини з вірусом вже відбулась. Вчені намагаються зрозуміти, чому змінюється склад молока, коли дитина починає хворіти (це доведений факт). За однією з версій, коли мама поруч із малюком, вона вдихає запах дитини й контактує з її мікрофлорою.
Мамин імунітет отримує сигнал, проти якого мікроорганізм виробляє антитіла, і мозок змінює склад молока. Отже, якщо ви захворіли, з великою ймовірністю, ви вже заразили малюка (а, може, ви одночасно контактували з носієм). Але ваше молоко допоможе не розвиватися хворобі далі.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео