Антитютюновий законопроєкт, що захищає дітей від куріння, пройшов перше читання

Антитютюновий законопроєкт, що захищає дітей від куріння, пройшов перше читання
398146 ПЕРЕГЛЯДІВ

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну№4358. 339 народних депутатів проголосували за те, щоб захистити українців, зокрема підлітків від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння. Розробка законопроєкту ініційована народним депутатом України Ладою Булах, Головою профільного Комітету Михайлом Радуцьким була підтримана абсолютною більшістю депутатів Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, а його норми схвалені МОЗ України.

«Щороку від хвороб, пов’язаних з курінням, йдуть з життя 85,000 українців, а вживання тютюну залишається однією з головних причин передчасної смертності в Україні. І вперше за останні 10 років Парламент зробив великий крок до комплексного посилення антитютюнового законодавства, ухваливши законопроєкт №4358 саме конституційною більшістю. Тож я сподіваюся, що законопроєкт буде ухвалено в другому читанні уже цього року, а Україна нарешті виконає свої обов'язки відповідно до Директиви 2014/40/ЄС та РКБТ ВООЗ», – наголосила народний депутат України Лада Булах.

Зазначимо, що Парламент попереднього скликання не ухвалив жодної нецінової норми на захист українців від шкоди тютюну. Ще з 2015 року Україна мала обов'язок посилити антитютюнове законодавство відповідно до європейської антитютюнової Директиви 40, проте лише у 2021 році Парламент IV скликання нарешті проголосував за комплексний законопроєкт з контролю над тютюном.

Серед основних нововведень, які пропонує законопроєкт № 4358, можна виділити, зокрема, такі:

● куріння пристроїв для нагрівання буде заборонено у всіх місцях як це є з сигаретами (зокрема школи, лікарні, заклади харчування, робочі місця) – бездимне середовище в Україні буде збережено;
● медичні попередження на упаковках сигарет матимуть картинку з обох сторін та збільшаться до 65% – діти та молодь краще розумітимуть наслідки куріння;
● впроваджується заборона продажу сигарет з різноманітними смаками (наприклад фруктів чи солодощів) – зараз це приманка для залучення дітей до куріння;
● заборона на електронні сигарети з вмістом нікотину понад 20 мг/мл та заборона на шкідливі для здоров'я інгредієнти в електронних сигаретах;
● ліквідовується реклама, стимулювання продажу та спонсорство електронних пристроїв для куріння – така норма успішно працює з тютюновими виробами;
● забороняється продаж тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕНів) неповнолітнім.


Згідно з дослідженням КМІС, 92% опитаних підтримує заборону реклами тютюнових виробів для нагрівання (ТВЕН) та е-сигарет в Інтернеті. Заборону куріння у громадських місцях тютюнових виробів для нагрівання (IQOS/glo) підтримує 90% респондентів. Така ж кількість виступає за збільшення переліку громадських місць, які стануть вільними від тютюнового диму (офіси, підприємства, готелі, гуртожитки, вокзали, парки, тощо)


Для контактної інформації: Дмитро Полонський, медіакоординатор ГО «Життя», 063 344 12 69, dmytro.p@center-life.org

Теги: Законопроект 4358,ТВЕН,ГО ЖИТТЯ,ЛАДА БУЛАХ

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео