Тривожні тенденції або чому молодь сидить на валізах

Тривожні тенденції або чому молодь сидить на валізах
81464 ПЕРЕГЛЯДІВ

     Затяжна економічна криза, політична нестабільність, війна на Сході, зовнішня агресія, внутрішні протиріччя – ось чим можна охарактеризувати сьогоднішню ситуацію в Україні. Звісно, всі перераховані фактори не сприяють, а й навіть, перешкоджають щастю та добробуту громадян.
     За словами голови правління Українського інституту соціальних досліджень ім. Олександра Яременка Ольги Балакіревої, за останні два роки життя в Україні стрімко змінилося. Після подій на Майдані люди очікували, що нова влада зробить більше, подолає фінансову нестабільність. Проте позитивних економічних зрушень громада не побачила. З цього витікають певні наслідки – близько 26% українців мріють поїхати за кордон в пошуках кращого життя. І що лякає найбільше – майже всі з них – молоді люди, які тільки-но закінчили навчання у вузах і почали шукати роботу. Вони не бачать для себе шляхи реалізації в Україні, не вірять в те, що тут можна побудувати світле майбутнє і заробити достатньо грошей.
За кордон виїжджають працівники з різних сфер, в тому числі, й «золоті робочі руки», які так необхідні зараз Україні. Всі ці фактори провокують нову проблему – старіння нації. Молоді люди не мають великого бажання народжувати дітей. Хоча б одного на сім'ю, не кажучи вже про двох або більше, що могло б якось «омолодити» націю. Причина одна – молодь не впевнена в тому, що зможе фінансово забезпечити себе, не кажучи вже про дітей.
     Згідно з соцопитуваннями, трохи більше половини респондентів пишаються тим, що народилися в Україні. Ольга Балакірева вважає, що такі невтішні результати опитування пов'язані з неправильною інформаційною політикою. Дитина змалечку не отримує достатньо позитивної інформації про країну, а новітні програми по вивченню історії, запроваджені державою, не дають належного результату.

Мої відео