Великоднім святам бути: які додаткові заходи впровадять щодо боротьби з коронавірусом в Україні

Великоднім святам бути: які додаткові заходи впровадять щодо боротьби з коронавірусом в Україні
18613 ПЕРЕГЛЯДІВ

На щоденній селекторній нараді під керівництвом Президента України Володимира Зеленського щодо боротьби з поширенням коронавірусу обговорювалися питання щодо заходів з убезпечення українців під час Великодніх свят

 «Ми маємо зробити все, щоб убезпечити українців від епідемії коронавірусу. Великдень – це завжди важливий період для людей, період єднання родин. Упевнений, що українці розуміють, що в цей важливий час треба ще й берегти найближчих», – зазначив Глава.

 Главі держави повідомили, що з метою реагування на складну ситуацію у медиків на Тернопільщині та їхнє звернення до Президента й уряду головний санітарний лікар Віктор Ляшко вже вирушив у регіон. На місці він розгляне питання забезпечення медичних працівників засобами захисту, поінформує про останні дії уряду для їхньої допомоги пацієнтам, а також розгляне всі поточні питання, які турбують лікарів і місцевих мешканців.

 «До нас звертається дуже багато лікарів: пишуть листи, роблять відеозвернення щодо того, що вони не отримують маски, респіратори, захисні костюми, рукавички та інші засоби, які ми переправляли з Києва. Розподіл спецзасобів проти коронавірусу між лікарнями має відбуватися справедливо. Ми перевіримо лікарні щодо того, що вони отримують, аби переконатися, що наші лікарі та пацієнти справді захищені», – сказав Володимир Зеленський.

 Мінохорони здоров’я Максим Степанов наголосив, що наразі відбувається ліцензування українських підприємств для виготовлення препаратів, які повинні сприяти подоланню COVID-19 на початкових стадіях та уникати ускладнень.

 «Сьогодні до України прибуло понад 100 тисяч тестів, а вже на початку наступного тижня ці реагенти відправлять до регіональних лабораторій», – зазначив секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко.

 «Щоб не було так, що ми шукаємо гроші, партнерів, домовляємося з виробництвом за кордоном, організовуємо літаки, перевезення, а потім отримуємо красиву статистику й сотні звернень лікарів щодо того, що вони нічого не мають. Медики – в епіцентрі зараження, і вони ж наші воїни, наш захист, наша надія. Ми робимо все, щоб вони були захищені й могли захистити нас», – резюмував Володимир Зеленський та наголосив, що буде відбуватися перевірка доставки обладнання та ліків у медичні заклади

 Нагадаємо, що наразі кількість лабораторно підтверджених випадків зараження коронавірусом в Україні зросла до 1096. З 28 загиблих українців майже всі мали хронічні хвороби у важкій формі, зокрема серцево-судинні, легеневі, цукровий діабет тощо, повідомили на нараді.

 

«Треба постійно говорити про групи ризику та наголошувати, що ми всі – і влада, і суспільство – маємо берегти наших стареньких і піклуватися про людей, які вже мають затяжні хвороби. Наголошувати на цьому треба постійно», – резюмує Президент України.

 

 

Мої відео