Українська військова розвідка заявляє, що Росія накопичить 110 000 солдатів на кордоні з Україною до 20 квітня

Українська військова розвідка заявляє, що Росія накопичить 110 000 солдатів на кордоні з Україною до 20 квітня
18416 ПЕРЕГЛЯДІВ

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) Кирило Буданов звернувся до парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

На початку березня, повідомив народний депутат Буданов, біля державного кордону України були розгорнуті угруповання російських збройних сил, що складалися з двох об'єднаних армій, двох військ ВПС і ППО, а також Чорноморського флоту, передає УНІАН звітів.

Він додав, що 28 батальйонно-тактичних груп приведено в бойову готовність. Серед них 10 батальйонів були дислоковані на Оріол-Воронезькому оперативному напрямку, 12 - на Донському і шість - на Кримському. Загальна кількість розгорнутих солдатів становила 89 000.

Далі Буданов повідомив, що з 18 березня там було помічено переміщення військ із західних, південних та центральних військових районів Росії, а також російського флоту - з північного флоту. Основними районами накопичення були полігони Опук та Ангарський у тимчасово окупованому Криму, полігон поблизу Клинців у Брянській області та полігон Погоново у Воронезькій області.

За словами Буданова, на сьогодні на зазначені місця розміщено додатково 19 батарей, ротова тактична група, 10 тактичних артилерійських груп та два підрозділи спецназу.

Тактична група 12-ї ракетної бригади (шість балістичних ракетних комплексів малої дальності "Іскандер-М" і тактична група 119-ї ракетної бригади (чотири пускові установки "Іскандер-М") розміщені в Опуку та Погоново.

Крім того, ще одна така тактична група з чотирма ракетами "Іскандер-М", що знаходяться на озброєнні, ще не прибула до Погоново, додав Буданов.

Загалом, зазначає Буданов, на сьогодні в окупованому Криму та поблизу кордонів України розміщено 47 тактичних груп батальйону противника (15 - на Оріол-Воронезькому), 12 - на Донському та 20 - на Кримський напрямок.

"До кінця квітня групування, як очікується, буде посилено ще дев'ятьма батальйонно-тактичними групами до загальної кількості 56. Ми очікуємо, що розгортання буде завершено до 20 квітня", - сказав Буданов і додав, що загальна кількість військовослужбовців досягне 110 000.

Також, за його словами, в третій декаді квітня Росія створила три оперативні групи: одну на північно-східному кордоні України, другу - на східному фланзі України, а третю - через територію окупованого Кримського півострова.

За словами Буданова, загалом біля українських кордонів розміщено 330 бойових літаків, а також 240 вертольотів.

Розвідка не виключає використання Росією далекобійних бомбардувальників.

Крім того, Росія використовувала військові кораблі та підводні човни Чорного, Балтійського та Північного флотів, а також Каспійську флотилію для підтримки своїх повітряних сил.

Також, наголосив Буданов, з початку березня російська розвідка активізувала свої зусилля на всій території України.

Він вважає, що нинішня ситуація загалом нагадує події липня 2014 року - початку російської агресії.

За словами керівника Головного управління розвідки, навчання, які росіяни використовують як привід для збору військ на українських кордонах, насправді є "елементом оперативного маскування розгортання військ", і справжня мета "полягає в тому, щоб перевірити готовність своїх військ до оперативного використання, якщо Кремль прийме політичне рішення ".

Також, додав Буданов, ситуація на лінії зіткнення залишається складною, оскільки підрозділи першого та другого корпусу російських окупаційних військ посилюють обстріли українських позицій, що призводить до суттєво збільшення втрат серед українських військових.

Крім того, зазначив Буданов, на окупованих територіях Луганської та Донецької областей вперше молодь призывається на військову службу протягом шести місяців, тоді як ще більше російських паспортів видається жителям окупованих територій (станом на квітень загалом уже зареєстровано 450 000 російських паспортів).

"Загалом аналіз безпеки навколишнього середовища навколо України свідчить про зростання рівня загрози Росії з використанням військової сили з метою утримання України у сфері її геополітичного впливу, примушення до відмови від її євроатлантичних прагнень та вирішення питання окупованих територій на московських умовах ", - резюмував Буданов.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео