Україна отримає Томос напередодні Різдва Христового

Україна отримає Томос напередодні Різдва Христового
167393 ПЕРЕГЛЯДІВ

   Вселенський патріарх 6 січня 2019 року вручить Томос главі Єдиної помісної православної церкви, у Стамбулі по завершенню святкової літургії.

   Приурочена до свята Служба Божа відбудеться як своєрідне співслужіння, в якому візьме участь предстоятель помісної церкви та Вселенський патріарх. До слова, останній відправляє Службу Божу лише 12 разів на рік – у 12 найбільших релігійних свят. За Юліанським календарем 6 січня буде свято Водохреща, з нагоди чого і буде проводити службу вселенський патріарх Варфоломій.

   Собор Української православної церкви Київського патріархату визначився з кандидатом на місце предстоятеля Єдиної помісної церкви. Ним пропонують призначити Епіфанія – митрополита Переяславського і Білоцерківського.

   Разом з тим, Варфоломій розіслав листи-запрошення до представників Московського патріархату: відвідати урочистості з нагоди відродження Єдиної української церкви. Але 56 з усіх архієреїв запрошення на Об’єднавчий собор від Вселенського патріарха не прийняли і деякі відправили їх назад до Константинополю.

   Нагадаємо, Томос – це своєрідний дозвіл на створення і формування Єдиної автокефальної церкви в нашій країні. Після тривалих церковних процедур українці, нарешті, отримають Єдину церкву. 15 грудня цього року в Софійському соборі пройде об’єднавчий собор, де буде проголошена українська Єдина помісна церква, і буде обрано її предстоятеля.

Теги: Томос,Єдина помісна церква,Вселенський патріархат,УПЦ КП,Варфоломій
Мої відео