«ВИЗНАННЯ МАСОВОГО ЗНИЩЕННЯ УКРАЇНЦІВ НА КУБАНІ ГЕНОЦИДОМ» — КРУГЛИЙ СТІЛ У ЄПАРХІАЛЬНОМУ УПРАВЛІННІ (ВІДЕО)

«ВИЗНАННЯ МАСОВОГО ЗНИЩЕННЯ УКРАЇНЦІВ НА КУБАНІ ГЕНОЦИДОМ» — КРУГЛИЙ СТІЛ У ЄПАРХІАЛЬНОМУ УПРАВЛІННІ (ВІДЕО)
198531 ПЕРЕГЛЯДІВ

Геноцид українців на Кубані: В обласному центрі обговорили маловідомі сторінки трагедії українського народу. 21 червня 2019 року, у головному конференц - залі Дніпровської єпархії Православної Церкви України відбувся круглий стіл за участь науковців, представників козацтва та духовенства Січеславщини. Керівник Кодацького війська Запорозького Віктор Кучинський розповів, що круглий стіл покликаний підняти актуальність теми геноциду українців на Кубані серед населення. Планомірне знищення українців на Кубані тривало протягом 1919-1933 років. За цей час більшовики «вичистили» етнічно український регіон від нащадків козаків. Різними методами було вбито декілька мільйонів осіб. 
Окрему увагу козаки приділяють тому, що разом із мільйонами вбитих та замучених українців наш народ втратив свою історичну пам'ять, культуру та духовний спадок. Саме тому наразі головна задача полягає у тому, аби розповідати новим поколінням про злочини більшовиків та тих, хто сьогодні наслідує їхню ідеологію, продовжуючи знищувати українську ідентичність.
У свою чергу, один із головних модераторів «круглого столу», військовий історик, член НСЖУ, керівник Українського козацького патріотичного руху інформаційного спротиву агресорам і окупантам Дмитро Сухінін підкреслив, що тема геноциду українців є важливою не тільки з боку історичної справедливості, а і з боку інформаційного протистояння російській агресії. «Росія відхрещується від того, що Кубань колись населяли сотні тисяч українців. Ми повинні піднімати це питання у публічну площину і добиватися того, аби геноцид українців на Кубані було визнано на усіх рівнях – як на політичному, так і на рівні духовенства», - зазначив він.
Духівник козацтва, настоятель храму «Святого апостола Андрія Первозванного» Дніпровської єпархії ПЦУ, протоієрей Михаїл Стіньо підтримав ініціативу козацької спільноти та зазначив, що українці не мають повторювати помилок минулого, які перетворилися на страшні катастрофи. Серед українців, які постраждали від геноциду на Кубані також було багато і духовенства і про це забувати не можна.

Під час круглого столу присутнім також було озвучено промову Рафала Лемкіна, науковця, який одним із перших повідав міжнародній аудиторії про радянський геноцид українського народу. Слід відзначити, що статтю Лемкіна на тему геноциду українців було внесено до переліку «екстремістських матеріалів» на території Російської Федерації.
Також усі разом відвідали храм "Несподівана радість" і здійснили молебень за Україну.

За матеріалами ІА «Дніпроград» прес-центр Дніпровської єпархії Православної Церкви України.

 

Автор: МБФС
Мої відео