Чи потрібні уроки християнської етики в українських школах?

Чи потрібні уроки християнської етики в українських школах?
60769 ПЕРЕГЛЯДІВ

Міністерство освіти розглядає проєкт створення обов'язкового предмета «християнська етика» в 5-6 класах по всій Україні, обговорення якого триватиме до 28 січня цього року.

Наразі цей предмет є додатковим курсом, який школа призначає самостійно. Близько двох тижнів тому на сайті Міністерства освіти з’явилась програма та обговорення щорічної  освітньої програми учнів 5-6 класу, де в списках предметів є обов’язковий урок морального виховання, серед яких я програми на вибір:

·       «Етика»;

·       "Основи християнської етики";

·       «Християнська етика у культурі Україні»;

·       «Біблійська історія та християнська етика»

Програми обираються за попереднім обговоренням батьків та керівників школи.

Згідно зі статистикою, лише 13% школярів вивчають цей курс. Щороку кількість спеціалізованих на цій темі школи закриваються або скорочуються через малу кількість учнів в маленьких містечках та селах. Керівники курсів морального виховання тиснуть на Міністерство науки та освіти щодо скасувань шкіл та належної програми.

Чому не потрібно забороняти такі уроки з боку держави?

·       Насамперед наша країна на 80% складає християнське віросповідання. Конституція України Верховною Радою приймається з відповідальністю перед Богом. Християнські цінності не суперечать релігійним нормам;

·       Діти іншого віросповідання також повинні мати базові знання з християнської віри та налагоджувати мирні стосунки між друзями;

·       Даний курс не є пропагандою релігії, а виховним читанням про моральні якості та доброту, яка є основою правильного виховання дитини.

Міністр освіти Сергій Шкарлет особисто запропонував цей проєкт для врахування думки небайдужих громадян, проте міркування людей розділилась на декілька таборів:

1.    Чому саме християнство, а не буддизм чи католицизм, нерозуміння конкретизації та виокремлення саме цієї течії віросповідання;

2.    Пропаганда та навіювання думки дітям щодо релігійних правил;

3.    Неправильне визначення терміну курсу «Християнська етика» та некоректне відношення до дітей, яким вистачає велика кількість інших профільних предметів та сильна завантаженість на домашнє завдання;

4.    Підтримка даного курсу та моралізації дітей стосовно відношення однолітків та батьків.

Сам предмет «Етика» вивчає моральні норми та правила поведінки в суспільстві чи окремої професії. Християнська етика навчає любити та поважати ближніх незалежно від релігії, поглядів та звичок.

Стаття 35 Конституції України говорить, що кожен має право на самостійне обрання віросповідання або повна відмова від нього. Школи та церкви є окремими один від одного та одна релігія не може бути замість усіх інших.

Проте християнство є однією з головних релігій, напрямками яким якими є православ’я, який складає половину відсотка населення України та протестантизм.

Найчисельніша релігійна організація є УКП(українська православна церква), яка містить майже 12350 різноманітних класів та закладів, далі йде церква Київського патріархату, автокефальна православна церква та греко-католицька церква.

Поважайте кожну релігію та шануйте своїх близьких, якщо в них дещо інші погляди на релігію, ніж у вас. Це не має стати причиною конфліктів, адже ми усі рівні та прагнемо до належної демократії та свободи у своїй країні!!!

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео