Рівняни долучились до всеукраїнської акції «16 днів проти насилля»

Рівняни долучились до всеукраїнської акції «16 днів проти насилля»
10246 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

25 листопада стартувала щорічна всеукраїнська акція «16 днів проти насилля», яка триватиме до 10  грудня включно. Жителі міста Рівного вирішили приєднатися до її старту та розгорнули 25-метрову білу стрічку, яка вважається символом захисту жінок від домашнього насилля та дискримінації. За 2021 рік до поліції звернулось більш як 5 тис. жителів Рівненщини, проте експерти говорять про те, що реальна цифра набагато більша.

Проблема насильства щороку набирає обертів, проте нині люди готові відкрито говорити про це та ділитися своїми історіями. Це безперечно важливо, адже люди, що зазнали насильства, зачасту не знають, куди б вони могли звернутися за допомогою та підтримкою.

Найпоширенішими видами домашнього насилля вважаються фізичне чи сексуальне (побої або ж зґвалтування), проте не єдиними. Проте, є ще й психологічне насильство – коли жертва зазнає образ та принижень, а її почуття ігноруються або не сприймаються всерйоз. Основною проблемою психологічного насилля є те, що жертва може не усвідомлювати цього і вважати це за норму, проте ситуація зовсім інакша. Бувають і економічні утиски: в такому випадку людині забороняють працювати або ж контролюють її гаманець.

За результатами соціологічного опитування Українського Інституту Майбутнього 2 мільйони українців постраждали від жорстокого поводження в родинах. Окрім цього, виявилося, що три четверті опитуваних добре розуміють, що означає термін «домашнє насилля», а ось 7% абсолютно не знають цього. Також, громадяни вважають, що найчастіше насилля проявляється у фізичній або психологічній формі, і трохи менше у вигляді заборон або примушувань.

За даними цього опитування більшість громадян основними причинами домашнього насилля вважають вживання алкоголю/наркотичних речовин (79% та 68%). Зі значним відривом йдуть причини фінансових негаразд (44%), мовчання постраждалих(42%) та психологічну залежність від кривдника (38%). Більшість українців (62%) вважають серйозною проблему насильства та лише 5% називають її перебільшеною та рідкісною.

Невдовзі у Рівному почне свою роботу відділення консультативної служби для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Воно буде розташоване на вулиці Гагаріна 29. Проте, гаряча лінія за номером 097 885 04 90 вже працює. Жертвам насильства допомагатимуть соц. працівники та психологи.

Також, 25 листопада в Україні запустили перший мобільний додаток для захисту жінок та дітей від домашнього насильства – WhiteRibbonUa. У ньому є усі необхідні ресурси для допомоги у разі небезпеки, можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам, а також передбачена функція ведення обліку фактів насилля.

 

Закликаємо усіх, хто потерпає від насильства, звертатися до центрів безкоштовної правової допомоги, соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, медичних закладів, громадських організацій чи правоохоронних органів.

Теги: Рівненська область,Рівне,акція,16 днів проти насилля,біла стрічка,скажи ні насильству,домашнє насильство
Мої відео