У Волинській області за місяць зібрано 300 кг відсортованого сміття

У Волинській області за місяць зібрано 300 кг відсортованого сміття
31300 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Волинській області активно реалізовують проєкт-експеримент «Жовтий мішок». До нього залучилися селища Підгайці, Крупа та Липини. Вже місяць у громадах близько 150 домогосподарств займаються сортуванням сміття та збирають пластик, картон і жерстяні банки в окремі жовті пакети і за цей період їм вдалося зібрати 300 кілограмів.

Для розділення сміття жителям селищ безплатно видають жовті мішки, і, як повідомляє координатор проєкту Алла Гонтар, за місяць їх видано майже 2,5 тисячі. Заповнені мішки мешканці лишають коло воріт або ж чіпляють на дерева. Збором відходів займаються комунальники сільської ради селища Підгайці та вивозять на сортувальну лінію, що поряд з Луцьком.

Алла Гонтар розповіла, що даний проєкт вдалося реалізувати завдяки ініціативі австрійського бізнесмена. Він профінансував усі витрати на придбання пакетів для сміття, а також на транспортування розсортованих відходів. Окрім цього, проводиться аналіз зібраних відходів, оскільки надалі цей аналіз допоможе у побудові спеціалізованого комплексу, діяльність якого буде спрямована на перероблення та утилізацію сміття.

Експеримент зі збором та сортуванням сміття буде тривати 3 місяці. Як зазначає координатор, майже 70% відходів йдуть на переробку, а інше використовується у вигляді біопалива.

Теги: сортування сміття,екологія,волинська область,жовтий мішок
Мої відео