У Луцьку відкрилась фотовиставка про «нечоловічі» та «нежіночі» професії

У Луцьку відкрилась фотовиставка про «нечоловічі» та «нежіночі» професії
31492 ПЕРЕГЛЯДІВ

10 грудня у Міжнародний день прав людини в Art Gallery, що знаходиться в Центральному універмазі міста Луцьк, відкрилася фотовиставка, яка несе в собі ідею стереотипів суспільства – «нежіночі» та «нечоловічі» професії. Автором фотографій став Роман Домбровський, який на світлинах зобразив 16 героїв та героїнь, що працюють за нетиповими для їхньої статті професіями.

Наше суспільство сповнене стереотипами щодо поділу професій на жіночі та чоловічі. За суспільними нормами чоловіки не можуть працювати дизайнерами одягу чи флористами, а жінки – бути автомеханіками чи каратистами. Насправді ж, це дискримінація прав людини, адже кожен здатен самостійно обирати справу свого життя і не бути засудженим за це іншими.

Серед героїнь цієї виставки можна побачити представниць таких професій як веломеханікиня, ректорка технічного університету, різьбярка з дерева тощо. Чоловіки ж займають такі професії, як викладач сучасних танців, власник квіткової компанії або ж вихователь дитячого садка.

Ця виставка дає змогу зрозуміти, що не варто покладатися на стереотипи, адже це обмежує потенціал і можливості людей, які мають хист до реалізації їхніх здібностей та відстоювання своїх прав. На щастя, учасники проєкту не стикалися з дискримінацією під час виконання своїх професійних обов’язків, оскільки їхні рідні стали їм щирою підтримкою, проте подібні випадки доволі нетипові для нашого суспільства.

 

В організації та реалізації виставки взяли участь: Український Жіночий Фонд та Національний Демократичний Інститут у межах проєкту «Академія жіночого лідерства» за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Теги: виставка,гендерні стереотипи,art gallery,Луцьк,волинська область,міжнародний день прав людини,16 днів проти насилля
Мої відео