У школах Луцька ввели нові правила користування телефонами

У школах Луцька ввели нові правила користування телефонами
31244 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кілька Луцьких шкіл ввели нові правила, згідно з якими учні не мають можливості постійно тримати телефон біля себе: поки йдуть уроки, телефони закриваються у спеціальних скриньках, проте учні можуть його отримати за особливої потреби або після навчання.

Обговорення щодо використання телефонів проводилося на батьківських зборах ще 3 роки тому. Усі школи мають можливість самостійно прийняти дане рішення та установити власні правила щодо нього. Ініціатива вчителів була активно підтримана батьками.

Проте й школярі не виступають проти даної ідеї, оскільки вважають, що живе спілкування переважає над онлайн-комунікацією, а також переконані, що знання, які отримуються з телефону – швидко забуваються та не стають у нагоді навіть при списуванні. Учні переконані, що краще всього отримувати знання без використання гаджетів.

Дане рішення вже активно реалізовується у багатьох школах міста, але сільські навчальні заклади поки що утримуються, адже крайнє рішення приймає керівництво школи. Директор департаменту освіти Луцької ради Віталій Боднар зазначає, що школи мають можливість приймати рішення самостійно щодо зберігання гаджетів в окремому місці, тому якщо керівництво прописує ці правила, то це не є порушенням організації освітнього процесу.

Адвокат Василь Микулик зазначив, що учні мають право здавати телефони на вимогу педагогів або керівників школи, якщо це добровільно, проте якщо їх вимагають це зробити – це однозначно порушення закону. У Верховній раді вже були спроби обмеження використання телефонів в школах, проте жодна з них так і не була реалізована. Вчителі вважають, що в першу чергу учні мають бути ознайомлені з етикою поводження з гаджетами, в чому повинні допомагати батьки.

Теги: школа,Луцьк,гаджети,волинська область,міністерство освіти,навчальний процес,використання гаджетів,смартфони
Мої відео