Волинь: лісівники нагадують, що за вирубку ялинок передбачені штрафи

Волинь: лісівники нагадують, що за вирубку ялинок передбачені штрафи
31894 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вже на порозі новорічні свята, тому у Держлісагентстві попереджають, що вирубка ялинок у лісах незаконна. Ті, хто порушують дане попередження, відповідатимуть за це згідно з чинним законодавством. За кожну зрубану ялинку порушникам передбачаються штрафи та стягнення збитків. Пресслужба Волинського ОУЛМГ зазначає, що купівля ялинки вийде дешевшою, аніж сплата штрафу.

Згідно з Постановою Кабміну України від 23 липня 2008 року №665 штраф за вирубані ялинки, що добулись шляхом порушення закону, різниться залежно від діаметру стовбурів зрубаних дерев.

У випадку діаметра стовбура до 10 см – передбачається штраф у сумі 545 грн, від 10 до 14 см – доведеться заплатити 960 грн, а якщо 14 і більше см – 2465 грн.

Окрім цього, ялинковим браконьєрам доведеться оплатити адміністративні штрафи у розмірі від 30 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожну ялинку.

На початку грудня були створені спеціальні рейдові групи, до яких відносяться державна лісова охорона, екологи та поліція. Вони стежать за тим, аби у лісі не було порушників закону, які хочуть наживитися за рахунок вирубки ялинок.

Лісівники закликають людей повідомляти про лісові правопорушення, якщо вони раптом стали їхніми свідками. Для цього необхідно звернутися до найближчого територіального управління чи лісгоспу та у відділення поліції. Окрім цього, є можливість сповістити про ймовірне порушення у телеграм-боті @ukrforest_bot.

Теги: ялинка,вирубка лісів,новорічні свята,лісівництво,лісівники,закон,адміністративне правопорушення
Мої відео