Корабель-провокатор поблизу Одеси

Корабель-провокатор поблизу Одеси
32299 ПЕРЕГЛЯДІВ

Під Одесою українські військові зупинили провокації розвідувального корабля Чорноморського флоту Російської Федерації. Російський «шпигун» був у морі без державного прапора та розпізнавальних знаків, про що було повідомлено Асоціацією реінтеграції Криму.

6 лютого українські військовослужбовці запобігли провокаціям з боку окупантів. Середній розвідувальний корабель Чорноморського флоту Росії «Іван Хурс», який базується в окупованому Криму, був помічений у Чорному морі за 20 морських миль від Одеси. Зазначається, що «розвідник» рухався морем без розпізнавальних знаків та без державного прапора. Після виявлення російського військового корабля українські військові зробили запити, але, замість відповіді, корабель змінив курс на схід.

Іван Хурс увійшов до складу Чорноморського флоту у 2018, замінивши затонулий «Лиман» у 2017 році. Корабель затонув 27 квітня в Чорному морі після зіткнення з іноземним судном за 40 км на захід від Босфору. Розвідувальний корабель (судно зв'язку) «Іван Хурс» проєкту 18280. Це середній розвідувальний корабель, випущений «Північним суднобудівельним заводом» для ВМФ Росії.

До речі, Північна верф знаходиться під санкціями США. Як представник проекту 18280 «Іван Хурс» виконує завдання, пов’язані зі зв’язком та управлінням флотом, веденням радіорозвідку та радіоелектронної боротьби, моніторингом компонентів американської системи протиракетної оборони та ЗРК.

Мої відео