Наближення початку реконструкції греблі Дніпрогесу у Запоріжжі

Наближення початку реконструкції греблі Дніпрогесу у Запоріжжі
32156 ПЕРЕГЛЯДІВ

На сьогоднішній день стало відомо, що після завершення будівництва мостів через Дніпро, що відбуваються на даний час, переправу Дніпровської греблі планують закрити на заплановану повномасштабну реконструкцію.

За повідомленням прес-служби Укргідроенерго, реконструкцію дамби планують розпочати у травні-червні 2022 року, після отримання висновків необхідних державних експертиз, попередньо визначених для проєкту.

Наразі, «Дніпрогес» проводить геологічні дослідження ґрунтів на місцях майбутніх стовпів, що забезпечать ефективність проектуванню та будуть відповідати точному плану експлуатації інженерної споруди. Дана робота є дуже складною та небезпечною, адже найменше порушення може нести за собою жахливі наслідки та навіть жертви.

Залізобетонні плити та металоконструкції дамби Дніпрогес, що діють зараз, було запущено в експлуатацію з 1932 року. Пошкодження, що з часом почали з’являтися, вже двічі було усунено, чим їх більше, тим все частіше потрібен ремонт та відповідні витрати.

Згідно з проєктом, оновлений дорожній перехід через дамбу складатиметься з двох ярусів по кілька смуг кожна. Планується, що на нижньому ярусі будуть розміщено тротуари. На другому ярусі – поруч із транспортом, прокладені велосипедні доріжки в обидва боки.

Мої відео