Новий "пакунок малюка": як держава допомагає новонародженим.

Новий "пакунок малюка": як держава допомагає новонародженим.
23445 ПЕРЕГЛЯДІВ

1 вересня 2020 року на офіційному сайті Міністерства соціальної політики була опублікована пілотна ініціатива з монетизації так званого «пакунку малюка». Опублікований публічний договір запрошує заклади торгівлі взяти участь в проекті і тим самим підтримати «соціально важливу справу». В чому полягає ця монетизація і що зміниться для українських молодих сімей після її введення?

З чого все почалося?

«Пакунок малюка» - це одноразова соціальна допомога для новонародженої дитини, що налічує 25 позицій різноманітних дитячих речей, від підгузків до пледів та матраців.

Заснована у 2018 році, ініціатива діяла недовго, навесні 2020 проект був заморожений. Основна проблема полягала у тендері – його виграла компанія «Професійні закупівлі». Інші учасники тендеру звернулись до Антимонопольного комітету зі скаргою, і виявилось, що запланована ціна пакунку не відповідає дійсності. Пакунок мав коштувати близько п’яти тисяч гривень, в той час як справжня його ціна не догодила і до чотирьох. Окрім того, була відзначена низька якість товарів, що входили до пакунку. Представники влади також відзначили гостру нестачу пакунків та повну їхню відсутність у деяких областях.

Пізніше, для тих хто не отримав допомогу у 2020 році була введена грошова компенсація у сумі п’яти тисяч гривень.

І ось, 29 липня 2020 року проект вийшов на новий рівень – монетизація допомоги новонародженим.

В чому ж таки полягає ініціатива?

Відтепер молоді батьки, а також ті, хто не отримав пакунок в 2020 році, мають оформити спеціальний рахунок в ПриватБанку з обмеженим режимом використання. Тобто гроші з цього рахунку можна буде витратити виключно на дитячі товари в торгівельних мережах та інтернет-магазинах, що підписали договір з Мінсоцполітики.

За умовами договору до доступного переліку товарів відносяться засоби догляду за дітьми та дитячі засоби гігієни, дитячий одяг, взуття, харчування, посуд, іграшки, текстиль, а також товари для породіль.

Заклад в свою чергу зобов’язується забезпечити можливість безготівкового розрахунку та належну якість товарів. Додаткові комісійні збори, непередбачені послуги та продаж через третіх осіб заборонені.

Витратити кошти можна протягом 12 місяців після отримання, а перелік доступних закладів буде опублікований на офіційному сайті Мінсоцполітики.

В чому плюси?

Тепер батьки самі вирішують як, коли і на що витрачати кошти. Тобто, отримані гроші можна витратити за практичною необхідністю, адже фізичний «пакунок малюка» мав стандартне наповнення і не враховував індивідуальні потреби дитини.

Хто за цим слідкуватиме?

Аби гроші були витрачені за призначенням, з цього соціально рахунку буде доступна оплата ТІЛЬКИ дитячих товарів. Однак процес не буде пущений на самотік, Приватбанк та Мінсоцполітики контролюватимуть процес, а торгівельні представники, в свою чергу, надаватимуть Міністерству поквартальні звіти.

Як оформити допомогу?

  1. Звернутися до Приватбанку та оформити з ними договір; Там ви отримаєте спеціальний рахунок та картку;
    2. Звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з пакетом документів, що включає копію свідоцтва про народження, документи, що засвідчують постійне проживання або посвідчення біженця, копію ідентифікаційного коду та довідку з пологового будинку про неотримання одноразової допомоги. Якщо дитина знаходиться під опікою або у патронатній родині – необхідні документи, що засвідчують це.

Як приєднатися до ініціативи? ( для закладів торгівлі)

   1. Заклад торгівлі має надіслати на адресу Мінсоцполітики підписану у двох примірниках додаткову угоду про приєднання до публічного договору разом із документами, перелік яких визначено постановою. Договір можна знайти на офіційному сайті Міністерства соціальної політики.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео