# НЕВІДОМЕ_ПРО_ВІДОМИХ: Марина Рожнятовська – унікальна майстриня, яка в картинах відкриває душу

# НЕВІДОМЕ_ПРО_ВІДОМИХ: Марина Рожнятовська – унікальна майстриня, яка в картинах відкриває душу
94877 ПЕРЕГЛЯДІВ


Образотворчість на Полтавщині має глибокі витоки, що сягають багатьох тисячоліть. Сучасні полтавські митці – спадкоємці багатої культури, що творилася майстрами попередніх поколінь. Серед них випускниця Полтавського педагогічного Марина Рожнятовська.
Народилася художниця у Полтаві 30 січня 1973 року. Малювала з дитинства: кожну хвилину і всюди, спочатку змальовувала картинки, а потім зображувала все, що подобалося. Подальше навчання в художній школі, Харківському художньому училищі, Полтавському державному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка дозволило їй майстерно оволодіти техніками олійного та акварельного живопису.

Бачити красу, творити, бути людяною і любити професію навчали Марину Юріївну визнані метри своєї справи, відомі майстри-художники.

Голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України, доцент кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В. Г. Короленка Юрій Самойленко дуже виразно характеризує роботи мисткині: «Я бачу майстерність і надзвичайно насичений колір, але він не просто насичений, він світоносний». Унікальним є те, що Марина Рожнятовська досконало володіє технікою allaprima, яка дозволяє виконати картину за один сеанс.
Центральне місце у творчості художниці належить пейзажному живопису. Вона змальовує як старовинні, так і сучасні міські пейзажі, у кожному творі передає красу навколишнього світу й повсякденного життя.
Однією з найулюбленіших тем, за словами Марини Юріївни, є міський пейзаж. Ніяке інше місто вона не оспівувала так, як Полтаву.

Вражають своєю чуттєвістю і намальовані Мариною Юріївною квіти. Художниця досить часто використовує умовні форми зображення, але вони впізнавані й здійснюють сильний емоційний вплив.
Також Марина Рожнятовська – професійна художниця-педагог, яка проводь майстер-класи та пленери з живопису, учасниця всеукраїнських і міжнародних виставок та конкурсів, має персональні виставки.

Вона – переможниця міжнародного конкурсу «Рицар пензля» (Болгарія, 2014), володар Гранту і абсолютний переможець проєкту «Творча реалізація – 2015» Міжнародної Асоціації Професійних Художників Арт-Галереї 7 Д», лауреат премії імені Панаса Мирного (2017), лауреат обласної премії імені Миколи Ярошенка (2017).
Роботи Марини Рожнятовської зберігаються у Національному музеї у Львові імені Андрія Шептицького, Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, Полтавського художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, Сумській банківській академії при Національному банку України, Українському фонді культури, приватних колекціях в Україні та за її межами.
Життя художниці та її творчий шлях – це цікава та непересічна історія, тому ми вирішили поставити Марині Юріївні кілька запитань:
Як вплинуло на Вас навчання в педагогічному?
Навчання в педагогічному інституті здійснило мою мрію – стати художником-педагогом. Знання з педагогіки, психології, методики викладання образотворчого мистецтва допомагають проводити майстер-класи і саме завдяки такій формі навчати всіх бажаючих мистецтву живопису, використовувати до кожного індивідуальний підхід.
Що Ви вважаєте найбільшою перемогою у професійному становленні?
Бажання і можливість працювати кожного дня. Можливість брати участь у виставках художніх робіт; відчувати позитивні емоції відвідувачів виставки; бажання дітей і дорослих відвідувати мої майстер-класи з живопису і навчитися образотворенню.
Який цікавий факт про себе Ви можете розказати?
Цікавим фактом у житті є зустрічі з професіоналами-педагогами, які розгледіли в мені здібності до образотворення і допомогли умотивовано визначитися з майбутньою професією художника, вчителя, викладача.
Що потрібно для того, щоб Україна стала успішною?
Щоб люди були здорові фізично і духовно, поважали одне одного, відповідально працювали, пишалися своєю історією і культурою. Щоб професія вчителя образотворчого мистецтва була в пріоритеті і діти могли опановувати найкращі надбання вітчизняного й зарубіжного мистецтва.
У чому секрет людського щастя?
Знаходитися у стані радості тут і зараз, бути потрібною людям і мати можливість зробити їх щасливими своїми порадами, вчинками, творчістю.

Більше про діяльність Марини Рожнятовської ви можете дізнатися за покликанням: http://ped.pnpu.edu.ua/index.php/vidomi-vypusknyky/

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео