Податки та акцизи онлайн — нові функції "Дії" вже цього року

Податки та акцизи онлайн — нові функції "Дії" вже цього року
24783 ПЕРЕГЛЯДІВ

Мінцифра оголосили про нові функції у "Дії" у співробітництві з Державною податковою службою. Тепер для українських підприємців стануть доступними онлайн-податки та електронні акцизи.

Про це під час брифінгу 12 квітня повідомив віцепрем'єр-міністр-міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Навесні послуги податкової служби частково інтегруватимуться й у "Дію": у розділі "Мої податки" стануть доступними сплата податків та подання декларацій для ФОП за спрощеною системою, довідка про стан доходів та податків, дані про платника і розрахунки з бюджетом. Окрім цього, підприємці отримуватимуть нагадування про строки оплати, наявність податкових зобов'язань або заборгованості, щоб вони змогли уникнути штрафів. Завдяки інтеграції "Дії" з банками у сервісі відображатиметься загальна сума надходжень за певний звітний період, але лише за згодою користувача. Варто зазначити, що при цьому сама платформа не зберігатиме жодних конфіденційних даних, а лише від імені ФОП робитиме запити до банку та заповнюватиме поле у декларації, яку підприємці зможуть заповнювати та подавати у кілька кліків. У декларацію разом із сумою надходжень автоматично підтягуватиметься уся інформація, наявна у реєстрах, тобто єдине, що потрібно додати у форму - дані, які автоматично не вказані, та свій електронний підпис.

За словами Голови ДПС України Олексія Любченка, ці сервіси забезпечуватимуть прозоре, просте та зручне надання державних послуг. При цьому послуга залишатиметься доступною в електронному кабінеті платника податків на сайті ДПС.

У плани платформи також входить запуск електронного акцизу та електронної марки — його реалізують вже восени, але поки що лише для алкогольної продукції. "Дія" дозволить спростити процес замовлення, обліку та сплати марок як для виробників, так і для експортерів. Разом із цим кожен громадянин матиме змогу перевірити акцизну марку на справжність та у разі виявлення порушення миттєво повідомити про нього. Таким чином влада посилює боротьбу з фальсифікованим або незаконно ввезеним на територію країни підакцизним товаром. Нова функція повинна покращити взаємодію між державними та громадськими організацій, що контролюють обіг маркованих товарів, шляхом швидкого обміну інформацією та спрощеним документообігом.

Нагадаємо, вперше "Дія" була представлена у вересні 2019 року: вже тоді були доступними 33 послуги та певний перелік електронних документів. У березні 2020 року на порталі та у застосунку були запущені послуги з онлайн-реєстрації фізичних підприємців. Восени 2020 року Міністерство цифрової інформації представило оновлений додаток "Дія 2.0" та запустило низку нових послуг на порталі, серед яких - можливість онлайн-реєстрації ТОВ.

Автор: Юлія Заєць

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео