10 нових функцій Дії: підпис, податки, зміна місця реєстрації

10 нових функцій Дії: підпис, податки, зміна місця реєстрації
345147 ПЕРЕГЛЯДІВ

На Diia Summit 2.0, що пройшов 17 травня, представили нові послуги, доступні в оновленому додатку Дія, яким вже користуються 10 мільйонів українців, та на порталі.
Про це повідомила пресслужба Мінцифри.

Усього користувачі Дії отримали 10 функцій, які є революційними не лише для України, а й для світу, оскільки Україна є першою країною, де електронні паспорти мають ту ж юридичну вагу, що й паперові. Метою влади є цифрова трансформація держави, саме тому усі важливі послуги переходять у смартфон.

Тепер українці зможуть не лише автоматично зареєструвати ФОП, а й сплачувати податки онлайн. За співробітництва з Державною податковою службою було розроблено систему, яка дозволяє подавати декларацію за спрощеною системою, отримувати легкий доступ до довідки про стан доходів та податків, даних про платника та його розрахунки з бюджетом. Окрім цього, підприємці отримуватимуть нагадування про строки оплати, наявність податкових зобов'язань та заборгованості, щоб українці могли уникати штрафів за невчасну сплату.
Щоб полегшити роботу бізнесу, було створено статичний QR-код, завдяки якому можна ділитися необхідними документами онлайн без придбання додаткового обладнання та заповнення безлічі паперових копій та бланків. Для громадян, які не реєстрували ФОП, ця функція теж доступна: достатньо лише згенерувати та роздрукувати код, яким можна ділитися у будь-яких установах.

Жителі Києва, Кривого Рогу, Харкова, Маріуполя, Вінниці, Рівного та Луцька вже отримали доступ до онлайн-зміни місця реєстрації. Наразі проєкт є експериментальним, проте до 2023 Міністерство цифрової трансформації збирається поширити функцію по усій території України.
Авторизація у додатку теж змінилася, але лише для власників ID-карток: достатньо піднести паспорт до телефона і додаток сам підтягне усі документи та згенерує електронний підпис. До слова, електронний підпис – теж нововведення цього оновлення: ним можна підписувати будь-які документи, що спростить процес отримання державних послуг.

Полегшена і взаємодія з електронними петиціями: українці зможуть переглядати, створювати та підписувати петиції на порталі або у застосунку.
Приємні несподіванки чекають і водіїв: тепер онлайн можна подати заявку на заміну посвідчення на нове та з’являться штрафи, виписані патрульними поліцейськими, а не лише зареєстровані відеофіксаторами. Про усі штрафи та їхню несплату користувачі отримуватимуть нові сповіщення.
Також можна отримати дозволи на проведення будівельних робіт та електронні сертифікати для класу наслідків СС2/СС3 про прийняття в експлуатацію. Для об’єктів класу наслідків СС1 реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт буде автоматичним.

Дія подбала й про те, щоб вимушені переселенці з Криму та Донецької та Луганської областей, могли подати заяву про намір отримати пільгову іпотеку, яка заповнюється за 10 хвилин.
Лише три міста – Одеса, Хмельницький та Рівне, отримали доступ до сплати адміністративного збору онлайн, проте, як і зі зміною місця реєстрація, функція поступово поширюватиметься й на інші регіони.
Останнім оновленням, яке презентували на Diia Summit 2.0 стала реєстрація операторів потужностей ринку – будь-якого обладнання для виробництва, зберігання та транспортування харчових продуктів.

Автор: Юлія Заєць

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео