Україна-США: нові можливості для оборони

Україна-США: нові можливості для оборони
358855 ПЕРЕГЛЯДІВ

Одним з досить помітних результатів візиту президента України Володимира Зеленського в США є, безумовно, домовленості, кінцева мета яких – зміцнення безпеки української держави.

Центр в TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр в FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Несподівану обіцянку від президента Сполучених Штатів щодо отримання Україною летальної зброї, в тому числі систем «Джавелін», підтверджено в підписаній обома сторонами спільній заяві. І реакція Росії з’явилася моментально – РФ почала говорити про ембарго на поставки зброї в Україну. І спікер Кремля Дмитро Пєсков почав тут же лякати «загостренням внутрішньоукраїнського конфлікту» на Донбасі…

Це означає, що подібні офіційні документи навіть мовою дипломатії, а досить прямо говорять про те, що США не збираються «кидати» Україну перед лицем триваючої гібридної війни з Росією. А адже в багатьох російських ЗМІ останнім часом ця теза звучала досить голосно, хоча і подавався в абсолютно непередбачуваних інтерпретаціях.

Проте, в певною мірою, досягнуті домовленості в сфері безпеки вже роблять візит Зеленського в США досить результативним.

Крім досягнутих домовленостей між президентами з низки інших питань, які можна прочитати в опублікованому тексті заяви, одним з цілком відчутних результатів цієї зустрічі є підписання трьох угод між державним концерном «Укроборонпром» і трьома провідними компаніями США про співпрацю в царині військових програм, розробок і досліджень. А саме: Harris Global Communications Inc., яка є частиною одного зі світових лідерів оборонних розробок в галузі зв’язку, L3Harris Technologies, Global Ordnance, яка є найбільшим постачальником зброї, боєприпасів і додаткового устаткування, і Day & Zimmermann – провідним постачальником боєприпасів і пристроїв військового призначення. Причому з Day & Zimmermann – це ще й створення в Україні нових виробничих потужностей в сфері оборонної промисловості із залученням іншого іноземного капіталу – тобто додаткових сум інвестицій…

Крім того, в рамках цього візиту також досягнуто домовленостей про співпрацю з провідною американською військово-промисловою корпорацією – Lockheed Martin Corporation в області оборонно-промислового комплексу. Які саме – поки невідомо, проте цей «гігант» ніколи не розмінюється на дрібниці.

Причому слід також звернути увагу на загальну суму підписаних оборонних контрактів – 2,5 млрд. доларів США.

Вищевикладене, очевидно, говорить про те, що пропонуючи Україні умовну «рибу», Джо Байден всіляко сприяє тому, щоб у нашої країни з’явилися певні потужності, які дозволять ловити її самостійно.

Іншими словами, американський президент допомагає нам у створенні нового оборонно-промислового комплексу.

Причому, абсолютно так само, як і у випадку з переходом до «практичної частини» Меморандуму між Україною та Великобританією про спільне проектування і будівництво військових кораблів в обох країнах, а також будівництві інфраструктури Військово-Морських Сил України. Тут мова йде про суму 1,7 мільярда фунтів стерлінгів, що відповідає 2,35 млрд. доларів США.

Що би не намагалися з цього приводу говорити російські політтехнологи і кремлівські зливні бачки типу Кисельова і Скабеевой, подібні спільні кроки фактично підтверджують серйозність намірів США допомогти нам сьогодні в збереженні свого суверенітету і територіальної цілісності. Сьогодні.

А завтра? Завтра ми обов’язково будемо говорити про проблему російської ядерної зброї, розміщеної в окупованому українському Криму і про деокупацію Донбасу.

І – так, ніхто не говорить, що вкладені кошти, включаючи додаткову суму в 3 млрд. доларів, які обіцяє Ексімбанк США, в рамках стратегічного партнерства двох країн, нам просто подарують.

З іншого боку, контроль за цільовим використанням вкладених коштів та ефективністю їх використання, допоможе нам максимально виключити корупційну складову. А значить – ще на крок наблизити нашу країну до того образу ефективного союзника, яким Україна може стати як для США, так і для всього цивілізованого світу.

 

Андриа Лорткіпанідзе,

Інформаційно-аналітичний центр національної безпеки України

ДЖЕРЕЛО

Теги: Джо Байден, Володимир Зеленський,зустріч,оборонні контракти,Harris Global Communications Inc.,Global Ordnance,Day & Zimmermann,Lockheed Martin Corporation

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео