Російська загроза з Білорусі

Російська загроза з Білорусі
385996 ПЕРЕГЛЯДІВ

Серед останніх подій, здатних кардинально змінити для України зовнішньополітичну ситуацію, основною на сьогодні, мабуть, можна назвати тільки одну. Це нове, а точніше, добре забуте старе політичне утворення на карті – так званий «Союз Білорусі та Росії», договір про створення якого було підписано з білоруським диктатором Лукашенком іще Борисом Єльциним в 1999 році.

Центр в TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр в FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Якщо коротко проаналізувати все, що сталося в ключі білорусько-російських відносин, найцікавіше починається після 2014 року. Тобто, після того, коли Російська Федерація підступно анексувала український Крим, скориставшись революційними змінами в Україні, коли РФ почала ракетні та артилерійські обстріли української армії на Донбасі зі своєї території, готуючи вторгнення своїх військ на українську землю.

Спроби білоруського народу протистояти самопроголошеному диктатору були нещадно придушені, однак «вічний президент» цієї країни дуже добре зрозумів, що народ його не підтримує і що другого шансу втримати ситуацію у нього все одно не буде. Саме тому він фактично «здав» власну країну президенту Росії Путіну, як ми вже писали.

Відсутність герба на трибуні Лукашенко і герб РФ на трибуні Путіна під час їх спільної прес-конференції вже само собою говорить багато про що.

Також для України важливі і заяви глави «поки ще» білоруської держави. Наприклад про те, що збройні сили РФ і Білорусі протягом 3-5 років стануть єдиною армією, чи про розміщення на білоруській території обіцяних Росією ракетних комплексів С-400, що в силу їх тактико-технічних характеристик дозволяє звідти контролювати повітряний простір над Україною, чи заяву про збільшення чисельності «живої сили»…

За фактом поглинання Білорусі Росією, вже після 8 вересня 2021 року фактична лінія зіткнення з противником на суші в України збільшується з 1974,04 до 3058,24 км, тобто майже на третину. Крім лінії зіткнення з окупованим Росією Кримом.

Віце-прем’єр РФ Олексій Оверчук спробував спростувати факт поглинання, вважаючи його «інтеграцією», але злукавив і тут. Заявляючи, що «всі дружні Росії країни на пострадянському просторі зберігають свою повну державність і суверенітет» за 30 років після розпаду СРСР, Оверчук «забув» згадати російську агресію і в Україні, і в Грузії.

Проведення в тому числі і біля кордонів України стратегічного військового навчання «Захід-2021» покликане продемонструвати Західному світу готовність і боєздатність збройних сил і в першу чергу – російських.

Опублікована карта навчання також недвозначно показує, кого конкретно об’єднана армія Росії і Білорусі вважає «умовним противником». З огляду на те, що практично одночасно почалося і не менш масштабне навчання з арктичним угрупуванням сил і військ Північного флоту, можна сказати, що РФ намагається залякати не лише Україну, але також Польщу і країни Балтії, якщо не дивитися більш масштабно…

Президент України Володимир Зеленський не просто так заявив, що висока ймовірність повномасштабної війни Росії з Україною сьогодні є, підкресливши при цьому, що такий розвиток подій став би «найбільшою помилкою» Москви.

З огляду на масштаб і одночасність триваючих російських навчань на півночі і на Заході, складність і дорожнечу підготовки, відсутність злагодженості між білоруською і російською компонентами і т.п., можна сказати, що загроза прямого вторгнення російських військ на материкову Україну сьогодні малоймовірна.

Але вона нікуди не поділася.

Росія може і буде в разі агресії використовувати Білорусь, як додатковий вигідний плацдарм, а білорусів – як витратний матеріал для задоволення своїх чергових імперських амбіцій. Вона завжди так робить.

Це лише питання часу.

 

Андріа Лорткіпанідзе,

Інформаційно-аналітичний центр національної безпеки України

спеціально для EMPR

ФОТО: DEUTSCHE WELLE

Теги: Україна ,Білорусь ,загроза,військові

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео