Міжнародний валютний фонд попереджає про важливість швидкого реагування на кліматичну кризу

Міжнародний валютний фонд попереджає про важливість швидкого реагування на кліматичну кризу
307976 ПЕРЕГЛЯДІВ

Новий аналіз, проведений співробітниками Міжнародного валютного фонду  до Кліматичної конференції ООН #COP26, показує прогалини в амбіціях та політиці, яка потрібна на обмеження викидів з метою стримування глобального потепління.

Досягнення температурних цілей Паризької угоди вимагає скорочення глобальних викидів CO2 на 25-50% цього десятиліття, а потім швидкого переходу до нульових викидів. В даний час світ ще не йде цим шляхом, тому необхідно терміново скоротити розрив в амбіціях і політиці щодо пом'якшення наслідків зміни клімату. Поточні зобов'язання щодо пом'якшення наслідків зміни клімату на 2030 рік дозволять досягти лише від однієї до двох третин скорочення викидів, необхідного для обмеження потепління до середніх 1,5-2 градусів за Цельсієм. І потрібні додаткові заходи, еквівалентні глобальній ціні на вугілля, що перевищить 75 доларів за тонну до 2030 року - на додаток до існуючих податків на енергію та інших заходів. Поки що світові ціни на вугілля становлять у середньому лише $3 за тонну.

Пом'якшення наслідків зміни клімату в найближчому майбутньому може бути досягнуто шляхом диференційованого скорочення викидів для розвинених країн і країн, що розвиваються, і посилення зобов'язань щодо кліматичного фінансування для країн з низьким рівнем доходу. Витрати на досягнення глобального скорочення викидів, необхідного для утримання потепління нижче 2 градусів, повинні бути керованими, і в багатьох випадках ці витрати компенсуються внутрішніми екологічними вигодами від скорочення використання викопного палива. Якщо країни, що розвиваються, хочуть прискорити декарбонізацію, для цього буде потрібна національна політика, а також міжнародна підтримка - розвинені країни, однак, відстають у виконанні своїх поточних (не кажучи вже про розширені) зобов'язань щодо глобального фінансування клімату.

 

Найбільш ефективним способом скорочення використання копалин є підвищення цін на нього, хоча це може бути складно з політичної точки зору. Країнам необхідно буде знайти баланс між ціноутворенням на корисні копалини та іншими (часто менш ефективними або дієвими, але політично менш складними) інструментами, які сприяють деяким ключовим поведінковим реакціям, характерним для ціноутворення на корисні копалини. Країни також потребують комплексних підходів, які враховують питання справедливості, впливу на вразливі групи населення та забезпечують додаткові державні інвестиції в інфраструктуру чистих технологій, щоб підвищити загальну прийнятність та ефективність стратегії зниження викидів. Без термінового скорочення прогалин у політиці щодо пом'якшення клімату буде створено потенційно небезпечний обрив для скорочення викидів у 2030-2040 роках, що значно збільшить витрати на перехідний період та потенційно зробить температурні цілі недосяжними. Упорядковане співробітництво на міжнародному рівні і своєчасний перехід є дуже важливим на сьогоднішній день.

Мої відео