Міжнародна організація з захисту прав людей вимагає розслідування справи побиття активістів у Тайланді

Міжнародна організація з захисту прав людей вимагає розслідування справи побиття активістів у Тайланді
148201 ПЕРЕГЛЯДІВ

Влада Таїланду має швидко і неупереджено розслідувати можливі тортури поліцією двох продемократичних активістів у Бангкоку і притягнути винних до відповідальності, заявила сьогодні Human Rights Watch – міжнародна організація, яка займається захистом прав людей.

29 жовтня 2021 року  поліція Бангкоку заарештувала 35-річного Аттасита Нусса та 18-річного Вірапхапа Вонгсамана після силового розгону акції протесту біля поліцейської дільниці Din Daeng. Ці двоє чоловіків стверджують, що поліція побила їх під час арешту, а потім відвела всередину поліцейської дільниці, де офіцери били і душили їх, припікали сигаретами та загрожували смертю.

1 листопада Аттасіт повідомив ЗМІ, що подає скаргу до Комітету Палати представників з юридичних питань та прав людини. Він сказав, що після того, як його доставили до поліцейської дільниці, співробітники у формі та цивільному одязі оточили його в кімнаті для допитів.

Катування та інші види жорстокого поводження під час затримання в поліції вже давно є проблемою в Таїланді, але уряд зробив мало кроків для її вирішення, заявила Human Rights Watch.

Урядовий законопроект про запобігання та припинення тортур та насильницьких зникнень, який наразі розглядається парламентом, не відповідає міжнародним стандартам у галузі прав людини, наприклад, у ньому відсутні визначення жорстокого, нелюдського чи принижуючого гідність поводження та покарання.

 

Таїланд є учасником Конвенції ООН проти тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність видів діяльності, яка зобов'язує уряди розслідувати та переслідувати в судовому порядку акти тортур та інших видів жорстокого поводження.

Мої відео