Ніякої води

Ніякої води
348846 ПЕРЕГЛЯДІВ

                                                  

Україна не буде постачати воду в Крим. Про це заявила віце-прем'єр-міністр та міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час свого візиту до кордону Херсону з Кримом. 

 На головне питання, чи буде все таки  постачатися вода з України до Криму міністр відповіла:”Це заборонено законом! Це заборонено усіма можливими регуляторними актами.” Також міністр додала, що планують тільки добудувати дамбу, в яку були вкладені державні гроші,  для стимання води у Північно-Кримському каналі, будівництво якої вже завершено на 90%. 

 

“Ми хочемо зробити так, що б навіть шансів не було а те, щоб вода з’явилася, навіть якщо ми політично хочему комусь щось довести”

 

Також на зустрічі було пригадано про закон, який тільки вчора набув чинності, а саме закон про відміну вільної економічної зони в Криму, згідно з яким “водопостачання на тимчасову окуповану територію забороняється до відновлення на наії конституційного устрою України” 

 

Питання постачання води до півострова стоїть ще з моменту окупації. До 2014 року Україна забезпечувала більш ніж 80% потреб Криму у прісній воді завдяки Північно-Кримському каналу, що з’єднує Дніпро та півострів. Постачання води до Криму припинилось після окупації . В даний момент постачання води на тимчасово окупованих територіях поповнюються з водосховищ та підземних джерел. 

За словами кримських екологів регулярне використання підземних родовищ призводить до засолення кримського грунту 

Ігор Шевченко, екс-міністр екології та природних ресурсів України вважає, що для усунення наслідків екологічної катастрофи просто відновити поставки води з материка буде вже недостатньо.

«До 2014 року просто не було необхідності бурити стільки свердловин. Звичайно, для видобутку води в промислових масштабах дозвіл на користування надрами отримувати треба було, як і у всіх регіонах України. Однак ніхто не дивився на це як на проблему, тому що на півострові вистачало води з Дніпра. Зараз же російська влада Криму відбирають все більше з-під землі, а зверху зрошення немає, тому засолення ґрунтів і самої води приймає критичні масштаби. Катастрофа для Півночі Криму наближається, її наслідки доведеться ліквідовувати багато років», — додає Ігор Шевченко.

 

Моніторингова місія ООН в Україні неодноразово заявляла про необхідність доступу її експертів на територію окупованого півострова, підкреслюючи, що Росія несе основну відповідальність за забезпечення водопостачання півострова.

Мої відео