Не пластик: чого вдалося досягти завдяки водоростям

Не пластик: чого вдалося досягти завдяки водоростям
32270 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Унікальне пакування з упором на екологічність. Британський стартап створення альтернативи пластику набирає популярності по всьому світу.Піпетки з оливковою олією для домашніх обідів, капсули води, саші шампуню чи гелю для прання. Проблема забруднення планети пластиком гостро стоїть перед вченими. Стартап Notpla розв'язує це питання завдяки морським водоростям. Вони є одним з найпоширеніших джерел біомаси на планеті, бо зростають зі швидкістю до одного метра на день. Виробництво водоростей не конкурує з продовольчими культурами, а також не вимагає додаткових добрив чи витрат прісної води. Крім цього, вони активно скорочують кількість вуглекислого газу.

 

Інноваційні пакетики для кави стали результатом зусиль британської компанії щодо збільшення обсягів пакування, здатного замінити матеріали, які особливо важко переробляти, наприклад, тонкі пластикові плівки. Зі звичайним пакетом розчинної кави пластикова обгортка виявляється у відрі для сміття. Нове ж пакування просто розчиняється в напої та додає поживні речовини, не змінюючи смаку. Навіть якщо ви не захочете їх розчиняти, продукти Notpla легко біологічно розкладаються в природі всього за 4-6 тижнів без необхідності перероблення.

 

У 2021 році компанія випустила перше покриття з морських водоростей для картонного пакування для фаст-фуду. Звичайні коробки не підлягають переробленню через тонку пластикову плівку, яка покриває їх зсередини для захисту від жиру. Тепер це не є проблемою. Ініціатива Notpla вже поширена у 26 країнах й активно розвивається. На сьогодні ефективніша версія саші з водоростей зібрала 13 мільйонів доларів фінансування і готується до великомасштабного випуску. До середини 2022 року компанія-виробник планує також бути готовою до продажу клієнтам котушок зі спеціальною плівкою, яка підходить для роботи із сухими продуктами. 

Мої відео