Російські військово-морські навчання поблизу Одеси

Російські військово-морські навчання поблизу Одеси
32416 ПЕРЕГЛЯДІВ

На сьогоднішній день стало відомо, що в період з 13 по 19 лютого всі морські шляхи в Чорному морі, в напрямку портів Одеса, Південний і Чорноморськ, будуть заблоковані Росією під приводом військових навчань і ракетного вогню неподалік.

Як повідомляє «Одесский курьер», Росія має намір провести в середині лютого ракетні військові навчання в Чорному та Азовському морях у цей період. З цією метою й було оголошено закритими для судноплавства два райони Чорного моря та один в Азовському.

Одна із закритих ділянок проходить від мису Тарханкут у Криму вздовж усього морського кордону України, безпосередньо, від краю 12-мильної смуги територіальних вод від Криму біля Одеси і далі до Дністровського лиману та Зміїного острова. Другий район  смуга на південний захід від Севастополя в напрямку центральної частини Чорного моря та Стамбула. Третя закрита зона – всі акваторії Азовського моря, за винятком територіальних вод України в межах 12-мильної смуги.

Те, що закрита зона охоплює всю північно-західну частину Чорного моря, за винятком вузької та мілководної смуги територіальних вод України вздовж узбережжя Одеської області, означає лише одне – на період навчання буде повністю перекрито всі відправлення в основні порти України, що є не аби якою тривожною новиною. Можна сказати, що в період навчань Росія на шість днів повністю блокує Україну з моря.

Спеціально для навчань, Росія ввела в Чорне море групу з шести великих десантних кораблів зі своїх флотів, усі вони увійшли в Севастополь вранці 10 лютого. Таким чином, найбільша російська ВДВ формується в Чорному морі з 12 великих десантних кораблів за підтримки 4 ракетних фрегатів, 2 патрульних кораблів, а також не менше 5-6 підводних човнів з ракетами, ракетних корветів і ракетних катерів.

Цей підрозділ під приводом навчань цілком «легально» може розташуватися лише в 22-25 кілометрах від Одеси і при цьому вести ракетно-артилерійський вогонь. А десант може висадити в будь-якій точці узбережжя, в тому числі в Одеській області, не менше 2-3 батальйонних тактичних груп з бронетехнікою та артилерією в кількості до 100 одиниць техніки та до 3000 десантників. .

У той же час, крім двох російських ракетних крейсерів типу 1164 «Варяг» і «Маршал Устинов», які вже знаходяться біля берегів Сирії в східному Середземному морі, до 15 лютого можуть прийти з Чорноморського ракетного крейсера «Москва».

Наразі, причин для хвилювань не має, адже присутність такого виду та масштабу воєнно-морської техніки поблизу України – легально.

Мої відео