Спроба державного перевороту в Німеччині. Чи причетна до цих подій Росія та які ще деталі відомі наразі

Спроба державного перевороту в Німеччині. Чи причетна до цих подій Росія та які ще деталі відомі наразі
31709 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Німеччині 6 грудня 2022 року екстримістське угруповання готувалося штурмувати Бундестаг та захопити владу в країні. Внаслідок проведення спецоперації у Баварії, Саксонії, Гессені і Тюрингії проти правоекстремістської організації поліція Німеччини затримали 25 осіб. Ними виявились громадяни Німеччини, яких підозрюють в участі в терористичній організації. 

 

До цієї події група екстримістів готувались ще з осені минулого року. Туди входили колишні службовці Бундесверу та колишня депутатка Бундестагу від партії «Альтернативи для Німеччини». Та й тут без Росії не обійшлось. В одного з підозрюваних знайшли російське громадянство, людину затримали за підозрою у співпраці з угрупованням. 

 

Федеральна прокуратура Німеччини повідомила, що, близько 3 тисяч офіцерів провели обшуки в 11 із 16 федеральних земель у прихильників так званого “Руху громадян Рейху”, які заперечують існування сучасної Німеччині та її державний устрій і хочуть замінити його на «недемократичний». Масштаби операції величезні, оскільки такі ж рейди провели в сусідніх країнах – італійському місті Перуджа та Австрії в місті Кіцбюель. 

 

Також вони додали, що підозрювані хотіли досягати мети лише воєнними методами та силою. Деякі з членів групи планували штурм Бундестагу невеликою озброєною групою. 

 

"Деталі (цього плану) ще потрібно дослідити, щоб визначити, чи можна когось із підозрюваних звинуватити в державній зраді” - заявили прокурори Німеччини.

 

федеральний прокурор Німеччини Пітер Франк (ліворуч) Джерело: © ICC-CPI

 

“Крім цієї ради, яка мала на меті побудувати нову державну структуру, ми вважаємо, що існує військова частина. Ця військова частина планувала створити нову німецьку армію, яка складається з підрозділів внутрішньої безпеки. За нашою інформацією, окремі члени цього військового підрозділу в минулому були членами Бундесверу", – повідомив федеральний прокурор Німеччини Пітер Франк. 

 

Прокуратурі вдалось ідентифікувати ватажків цієї організації. Ними виявились відомий 71-річний виходець із дрібної аристократичної родини Генріха ХІІІ та 69-річний колишній десантник. 

 

Один з них мав стати новим лідером Німеччини, він контактував із російськими офіційними особами, з якими вони обговорювали порядок в країні, що встановлять після захоплення влади. 

 

Частина людей цієї організації намагалась переманити працівників поліції та військових, щоб ті теж брали участь в захопленні влади. Зустрічі щодо обговорення деталей відбувались в Баден-Вюртемберзі та на півночі Німеччини.

 

Це найгірше, що ми бачили досі в середовищі "рехсбюргерів". Ми бачимо, що те, що деякі люди вважають абсолютно абсурдними фантазіями, може призвести до дуже небезпечного рішення діяти", – зауважив міністр внутрішніх справ Баварії Йоахім Геррман. 

 

МВС Німеччини своєчасно відреагували на ситуацію. 

 

Зі слів міністерки внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер, держава вживає потрібні заходи для захисту демократії в країні, і жорстокі дії будуть продовжуватись.  

 

Найближчими днями я представлю свій законопроєкт про дисциплінарні заходи, щоб ми могли швидше усунути ворогів конституції з посад у державному секторі", - заявила Ненсі Фезер. 

 

Загалом, правоохоронні органи Німеччини провели обшуки в 130 будинках, офісах та квартир по всій країні, включаючи казарми Командування сил спеціального призначення у Кальві в Баден-Вюртемберзі. Наразі Федеральний суд в Карлсруе розглядає питання щодо арешту 25 учасників угрупування, всіх співучасників опитують, зокрема й про зв’язок з Росією. 

 

 

Як повідомляють ЗМІ, це наймасштабніша спецоперація в історії країни, яку проводили правоохоронні органи Німеччини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Державний переворот, Німеччина,Росія,правоохоронні органи
Мої відео