Світовий банк виділить $500 млн на підтримку українського бізнесу

Світовий банк виділить $500 млн на підтримку українського бізнесу
390476 ПЕРЕГЛЯДІВ

Під час зустрічі команди Міністерства економіки України із місією Світового банку на чолі з регіональним директором у справах України та Молдови Арупом Банерджі йшлось про те, що Світовий банк працює над залученням 500 млн доларів на фінансування проєктів підтримки українського бізнесу у 2024 році.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Хочу подякувати Світовому банку за підтримку України під час війни. На цей рік вони планують погодити фінансування програм підтримки українського бізнесу на 500 млн доларів. І це дуже актуально для нас, адже зараз Уряд працює над об’єднанням всіх відповідних програм під єдиним брендом Made In Ukraine для збільшення їхньої ефективності. Ми маємо синхронізувати всі напрямки стимулювання бізнесу та більше сфокусуватись над підтримкою пріоритетних галузей, які створюють додатковий ВВП, в тому числі підтримці переробної промисловості та бізнесу, який працює на експорт», — сказала Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Також сторони обговорювали шляхи збільшення експортного потенціалу України, можливості залучення фінансування Світового банку до реалізації програми пільгового кредитування єОселя, а також розширення можливостей Експортно-кредитного агентства щодо страхування воєнних ризиків, в тому числі й для підприємств малого та середнього бізнесу.

Окремо на зустрічі обговорювалась модернізація програми пільгового кредитування «5-7-9%» та можливості стимулювання українських банків до більш активного кредитування бізнесу.

«Почули від колег зі Світового банку цілу низку практичних порад щодо збільшення можливостей української економіки, як зараз під час війни, так і для планування більш інтенсивного відновлення в післявоєнний період, а також щодо переходу до постіндустріальної моделі розвитку. Ми домовились про залучення експертизи Світового банку для модернізації нашої стратегії відновлення української економіки в майбутньому», — підкреслила очільниця Мінекономіки.

  • Нагадаємо, що раніше Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час наради під головуванням Першої Леді Олени Зеленської у Тернопільському Центрі зайнятості розповіла, що Уряд працює над тим, щоб якомога більше українців змогли отримати роботу, розпочати власний бізнес або отримати новий фах.
  • Міністерство економіки впроваджує низку програм підтримки, щоб українське суспільство стало ще більш інклюзивним. Зокрема, йдеться про допомогу із працевлаштуванням, професійне навчання, ваучери, гранти та мікрогранти, програми компенсацій для роботодавців. Загальний бюджет всіх цих програм сприяння зайнятості на 2024 рік – 7 мільярдів гривень. 
  • Також пресслужба Міністерства економіки України повідомляла, що більше ніж 97 млн грн надійшли на рахунок Міністерства економіки для фінансування заходів гуманітарного розмінування в рамках платформи UNITED24.
  • Згідно з рішенням, яке ухвалила Комісія з питань визначення обсягу коштів для задоволення потреб зі здійснення заходів гумрозмінування під головуванням заступника Міністра економіки Ігоря Безкаравайного, ці кошти розділять між Держслужбою з надзвичайних ситуацій та Державною спеціальною службою транспорту для придбання техніки та обладнання для розмінування.
  • Частина з них фінансуватиме придбання ДССТ машини дистанційного механізованого розмінування важкого типу (аналог МV-10). Техніка була замовлена Державною спеціальною службою транспорту ще минулого року, дві третини вартості машини – а це понад 49 млн грн - ДССТ сплатила з бюджетних коштів. Відтак решта вартості буде покрита за рахунок коштів платформи UNITED24, призначених для гумрозмінування.
Мої відео