Як поїхати на роботу в Польщу та не розчаруватися. Поради від заробітчанина

Як поїхати на роботу в Польщу та не розчаруватися. Поради від заробітчанина
35408 ПЕРЕГЛЯДІВ

За роки незалежності життя написало вже тисячі історій українських заробітчан у Польщі. Всі вони дуже різні: деякі доволі драматичні, інші нагадують казку про Попелюшку. Нам вдалося поспілкуватися з чоловіком, який двічі їздив на заробітки до Польщі. Його звати Максим, і він справді класний співрозмовник. Тож починаймо.

– Максиме, чому у вас виникла ідея поїхати в Польщу? Фінансові негаразди?

Так, ви знаєте, це був 2014 рік, мені виповнилося 19. Я тоді жив у Ірпені та займався меблями. Щось збирали, продавали, але це була робота на хазяїна. З грошима було так собі, заробляв десь 200-300 доларів на місяць, але відчував, що здатен на більше.

– І тоді з’явився варіант із заробітками?

Одного разу поспілкувався з друзями, які саме збиралися в Польщу, і якось одразу загорівся цією ідеєю. На жаль, поїхати разом із ними не вийшло, мені ще потрібно було підготувати документи, зробити закордонний паспорт.

–  Саме про підготовку до поїздки. Розкажіть нашим читачам, що потрібно робити, щоб поїхати працювати до Польщі. Це взагалі складно?

Тоді було набагато складніше, ніж зараз. Якщо пам’ятаєте, в той час уже розпочинався ажіотаж із закордонними паспортами, деякі люди чекали своєї черги декілька місяців. У мене не було паспорта, і спершу я поїхав до військкомату. Там з’ясувалося, що в мене немає приписного, але одразу попередили: якщо зараз буду його робити, то можуть забрати до армії. Потім звернувся до агентства, дав гроші, і мені зробили паспорт без приписного. Але постало питання з польською візою. За неї також заплатив в агентстві близько 3000 гривень, але чекав потім дуже довго, декілька місяців.

– Ви зробили необхідні документи та поїхали до Польщі. Розкажіть про перші враження від цієї країни.

Пам’ятаю, як їхав автобусом, проїжджав кордон, серце калатало в передчутті чогось великого. Це наче нова сторінка у твоєму житті. Тоді це була якась рожева мрія. Думав, поїду й залишуся там назавжди. І от я у Варшаві, виходжу з автобуса та розумію, що не знаю своїх наступних кроків. Стою розгублений і не збагну, що робити.

– Стоп. Хіба роботодавець вас не зустрів?

А не було роботодавця. Річ у тім, що всі ті оголошення, які ви бачите в інтернеті або на зупинках, можна поділити на дві частини. Перша – це коли справді тебе одразу влаштовують на роботу, дають житло, навіть годують, але то дорожче. І друга – коли тобі роблять липове запрошення, щоб ти міг спокійно перетнути кордон, а далі роби як знаєш.

– І ви обрали другий варіант?

Саме так. Думав, молодий, хвацький, зараз приїду, швидко зорієнтуюся на місці й сам знайду роботу. Взяв із собою 300 доларів на перший час. Але виявилося набагато складніше. Стою я у Варшаві й не можу навіть купити квитка на міський автобус. Там нема такого, що зайшов у салон, дав водієві гроші та поїхав. Потрібен квиток, а я навіть не знаю, де його купувати. Ну, думаю, втрапив у халепу. Зайшов у найближчий «МакДональдз», поїв і почав думати, що далі. Зателефонував хлопцю з агентства, через яке робив документи. І він одразу мені допоміг. Знайшов місце, де потрібні працівники, сам про все домовився.

- Безкоштовно?

Звісно, що ні. За 150 злотих.

– Ким ви працювали?

На будівництві. У першу свою поїздку складав будівельні риштування, ліси. Платили 10-11 злотих на годину, за проживання платити не треба, тож щомісяця виходило десь 700 доларів.

– Ви кажете, в першу поїздку. Тобто ви виїжджали з Польщі?

Так, спочатку було дуже важко, тож за декілька місяців я повернувся в Україну. Важко в тому плані, що поїхав один, мови не знаю. Місцеві доволі вороже ставилися. Бувало, дізнаються, що з України, і ледь не до бійки доходить. Хоча я сам ніколи не ліз. Мабуть, у них якесь стереотипно зверхнє ставлення до українців. Складно це все. Попрацював трохи та поїхав додому. А вдома що? Нормальної роботи як не було, так і немає. Трохи відпочив і знову зібрався в Польщу. В другу поїздку працював помічником на вентиляційних системах. Це різні кондиціонери, витяжки.

– А з якими труднощами, окрім самотності, довелося зіткнутися?

Мабуть, найголовніше – це робочі години різних магазинів, супермаркетів. В Україні звик, що можу хоч уночі вийти по хліб, якщо це треба. А тут 8-9-та година вечора – все зачинене. А у вихідні чи свята взагалі нічого не працює. Харчуватися та ходити по магазинах доводилося самостійно, тож це для мене було якось дико.

– Дорого харчуватися в Польщі власним коштом?

Недешево. А воно ж, знаєте, хочеться заощадити, тому я скористався таким лайфхаком: брав газетку Biedronka та відстежував різні акції в супермаркетах. Бувало, одного дня піду куплю якусь ковбасу зі знижкою, наступного – хліб. Так і заощаджував. До речі, дуже рекомендую такий спосіб. Здавалося б, економиш декілька злотих, а за місяць воно вже складається в сотні.

– Коли вже про це заговорили, може, поділитеся ще якимись порадами щодо економії?

Обов’язково купуйте проїзну картку. Без неї разова поїздка тим самим автобусом коштує близько 1 долара. А за картку платиш 100 злотих на місяць і користуєшся всіма видами місцевого транспорту. Але ніколи не забувайте її вдома. На турнікетах можна проходити й без картки, а от якщо зайде контролер, отримаєш чималенький штраф.

– Ви надсилали зароблені гроші родичам в Україну? Кажуть, там якась страшна комісія за грошові перекази?

Особисто я ні, збирав усі гроші, а потім сам привозив їх додому. Але хлопці, з якими працював, регулярно це робили. І так, справді дорого. Тому знаходили різні способи передати гроші без комісії. Можна через водія рейсового автобуса, але самі розумієте, ризиковано. Тому іноді знаходили знайому людину, яка саме збиралася в Україну, та передавали через неї. Є ще варіант через польські дочірні банки в Україні. Таких, здається, два, але я сам ніколи не користувався, не знаю. Загалом, у кожного свої способи. Українці – народ кмітливий, тож якось крутимося.

– Чим ви займаєтеся після повернення з Польщі?

Нині живу в Одесі, займаюся будівництвом. Зібрав три бригади, щось будуємо, ремонтуємо, роботи вистачає. А нещодавно я одружився.

– Наші вітання. Не плануєте в майбутньому знову їхати заробляти?

Якщо дружина відпустить. :) А серйозно, то не виключаю такої можливості. Всяке в житті буває, тому немає нічого страшного в тому, щоб кудись поїхати та заробити копійчину. Головне, не сидіти на місці, а постійно рухатися, щось знаходити. Адже під лежачий камінь вода не тече.

І це справді так. Дякуємо Максиму за змістовну й цікаву розмову, бажаємо успіхів у будівельній справі та сімейному житті.

джерело:

http://shoppingpl.com

http://shutterstock.com

Теги: Робота в Польщі,Робота за кордоном,Ваша Надія,Як поїхати на роботу в Польщу,Заробітчанин,Фінансові негаразди,Заробітки,за кордон

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео