На заробітки за кордон. Як краще підготуватися

На заробітки за кордон. Як краще підготуватися
177017 ПЕРЕГЛЯДІВ

Відомо, що українці становлять одну з найбільших груп мігрантів в Європі.

Так, згідно з офіційними данними, щорічно від 7 до 9 мільйонів українських громадян виїжджає на роботу за кордон, при цьому переважна більшість – це тимчасові трудові мігранти – люди, які циклічно їдуть на роботу в іншу країну на період від трьох до шести місяців.

До найбільш популярних країн ЄС, куди українці їдуть на заробітки, можна віднести Польщу, Німеччину, Чехію, Словаччину та Угорщину.

Кожній європейській країні притаманні свої нюанси, але є кілька загальних правил, які допоможуть нашим мігрантам підготуватися і легше адаптуватися до нових реалій.

Отже, при плануванні поїздки за кордон ми рекомендуємо:

1. Проаналізувати ринок праці

Дізнайтеся, які спеціальності користуються попитом на ринку, які види робіт пропонуються для мігрантів в тій країні, куди ви зібралися поїхати, а також перелік вимог до претендентів і умови працевлаштування.

Оцініть, наскільки ваша кваліфікація, очікування і плани відповідають наявним на ринку можливостям.

 Поміркуйте, чи ви готові працювати на нижчій посаді або поступитися своїм статусом заради нового досвіду роботи і життя в іншій країні і, можливо, більш вигідних фінансових умов.

Дуже важливо об'єктивно оцінити ситуацію, зважити всі "за" і "проти", щоб мінімізувати можливе розчарування майбутньої реальністю.

 2. Зібрати більше інформації

Детально вивчіть умови працевлаштування іноземців у обраній країні, зокрема типи контрактів, документів на працевлаштування і робочих віз, а також рівень зарплат оподаткування, соціальні гарантії, медичне обслуговування і в цілому права і обов'язки обох сторін.

Дістаньте якомога більше інформації про вашого майбутнього роботодавця, зокрема відгуки наших співвітчизників, які раніше працювали в цій компанії.

Проаналізуйте, що пишуть про компанію в інтернеті, запросить відгуки в мігрантських групах у соціальних медіа, поцікавтеся у ваших знайомих і друзів, чи у вашому загальному колі спілкування є хтось, хто вже працював за кордоном і може поділитися своїми порадами.

Якщо для працевлаштування ви користуєтеся послугами кадрової агенції, зверніть увагу на відгуки клієнтів і репутацію агенції.

Не зайвим буде також підготувати список важливих контактів, серед яких консульський відділ Посольства України, консультаційні центри, українські фонди і спільноти діаспори, веб сайти і соціальні групи з корисною інформацією для мігрантів (наприклад, migrant.info), а також контакти знайомих і друзів, які вже живуть або працюють за кордоном.

 3. Вчити мову

Знання місцевої мови допоможе швидше і легше адаптуватися до нового культурного середовища.

Однак вивчення мови вимагає багато часу. Тому в ідеалі потрібно почати вчити мову ще вдома.

Як варіант, вже на місці можна записатися у мовну школу або опановувати знання онлайн.

 4. Опрацювати план Б

Як кажуть, сподівайся на краще, але будь готовим і до гіршого.

Отже, підстрахуйтеся планом Б на випадок, якщо щось піде не зовсім так, як планувалося раніше: наприклад, більш висока вартість житла, несвоєчасна виплата заробітної плати, несподівана проблема зі здоров'ям тощо.

Як план Б може бути деяка грошова сума "на чорний день", а також надійна людина або родич, до якого можна звернутися в разі форс-мажорних обставин.

Також, проаналізуйте перелік послуг та сервісів, які можуть вам знадобитися за кордоном, наприклад, сервіс із грошових переказів в Україну, послуга із замовлення квитків тощо, і встановіть мобільні додатки на свій смартфон.

 5. Бути на зв'язку з близькими

Переїжджаючи за кордон працювати або жити, багато хто потрапляє у своєрідний "вакуум", коли вкрай не вистачає спілкування з рідними, друзями і близькими, а часом просто розмови рідною мовою.

Особливо це відчутно, якщо ви працюєте в невеликому містечку, і ваш графік роботи досить інтенсивний.

З одного боку постійна зайнятість не залишає часу і сил для ностальгії, а з іншого – кожна людина потребує відпочинку і можливості відновитися фізично і морально.

Саме тому дуже важливо залишатися на зв'язку зі своїми рідними і друзями. Спілкуйтеся з ними, якомога частіше будь-якими доступними способами: телефонуйте, використовуйте відео дзвінки, пишіть повідомлення.

Одним словом, будьте в курсі всього, чим живуть ваші рідні, з любов'ю і турботою яких ви подолаєте всі перешкоди.

Анастасія Фоменко, менеджер з розвитку бізнесу TransferGo в Україні, більше 3 років проживає в Польщі, спеціально для УП.Життя

автор: Анастасія Фоменко

(менеджер з розвитку TransferGo в Україні, понад 3 роки проживає в Польщі).

 світлина: PMG.ua

джерело: https://life.pravda.com.ua

 

 

Теги: Робота за кордоном,За кордон,мігранти,групи мігрантів,як підготуватися за кордон,українці,тимчасові трудові мігранти,работодавці,умови праці,іноземна мова
Мої відео