На заробітки за кордон. Як краще підготуватися

На заробітки за кордон. Як краще підготуватися
176543 ПЕРЕГЛЯДІВ

Відомо, що українці становлять одну з найбільших груп мігрантів в Європі.

Так, згідно з офіційними данними, щорічно від 7 до 9 мільйонів українських громадян виїжджає на роботу за кордон, при цьому переважна більшість – це тимчасові трудові мігранти – люди, які циклічно їдуть на роботу в іншу країну на період від трьох до шести місяців.

До найбільш популярних країн ЄС, куди українці їдуть на заробітки, можна віднести Польщу, Німеччину, Чехію, Словаччину та Угорщину.

Кожній європейській країні притаманні свої нюанси, але є кілька загальних правил, які допоможуть нашим мігрантам підготуватися і легше адаптуватися до нових реалій.

Отже, при плануванні поїздки за кордон ми рекомендуємо:

1. Проаналізувати ринок праці

Дізнайтеся, які спеціальності користуються попитом на ринку, які види робіт пропонуються для мігрантів в тій країні, куди ви зібралися поїхати, а також перелік вимог до претендентів і умови працевлаштування.

Оцініть, наскільки ваша кваліфікація, очікування і плани відповідають наявним на ринку можливостям.

 Поміркуйте, чи ви готові працювати на нижчій посаді або поступитися своїм статусом заради нового досвіду роботи і життя в іншій країні і, можливо, більш вигідних фінансових умов.

Дуже важливо об'єктивно оцінити ситуацію, зважити всі "за" і "проти", щоб мінімізувати можливе розчарування майбутньої реальністю.

 2. Зібрати більше інформації

Детально вивчіть умови працевлаштування іноземців у обраній країні, зокрема типи контрактів, документів на працевлаштування і робочих віз, а також рівень зарплат оподаткування, соціальні гарантії, медичне обслуговування і в цілому права і обов'язки обох сторін.

Дістаньте якомога більше інформації про вашого майбутнього роботодавця, зокрема відгуки наших співвітчизників, які раніше працювали в цій компанії.

Проаналізуйте, що пишуть про компанію в інтернеті, запросить відгуки в мігрантських групах у соціальних медіа, поцікавтеся у ваших знайомих і друзів, чи у вашому загальному колі спілкування є хтось, хто вже працював за кордоном і може поділитися своїми порадами.

Якщо для працевлаштування ви користуєтеся послугами кадрової агенції, зверніть увагу на відгуки клієнтів і репутацію агенції.

Не зайвим буде також підготувати список важливих контактів, серед яких консульський відділ Посольства України, консультаційні центри, українські фонди і спільноти діаспори, веб сайти і соціальні групи з корисною інформацією для мігрантів (наприклад, migrant.info), а також контакти знайомих і друзів, які вже живуть або працюють за кордоном.

 3. Вчити мову

Знання місцевої мови допоможе швидше і легше адаптуватися до нового культурного середовища.

Однак вивчення мови вимагає багато часу. Тому в ідеалі потрібно почати вчити мову ще вдома.

Як варіант, вже на місці можна записатися у мовну школу або опановувати знання онлайн.

 4. Опрацювати план Б

Як кажуть, сподівайся на краще, але будь готовим і до гіршого.

Отже, підстрахуйтеся планом Б на випадок, якщо щось піде не зовсім так, як планувалося раніше: наприклад, більш висока вартість житла, несвоєчасна виплата заробітної плати, несподівана проблема зі здоров'ям тощо.

Як план Б може бути деяка грошова сума "на чорний день", а також надійна людина або родич, до якого можна звернутися в разі форс-мажорних обставин.

Також, проаналізуйте перелік послуг та сервісів, які можуть вам знадобитися за кордоном, наприклад, сервіс із грошових переказів в Україну, послуга із замовлення квитків тощо, і встановіть мобільні додатки на свій смартфон.

 5. Бути на зв'язку з близькими

Переїжджаючи за кордон працювати або жити, багато хто потрапляє у своєрідний "вакуум", коли вкрай не вистачає спілкування з рідними, друзями і близькими, а часом просто розмови рідною мовою.

Особливо це відчутно, якщо ви працюєте в невеликому містечку, і ваш графік роботи досить інтенсивний.

З одного боку постійна зайнятість не залишає часу і сил для ностальгії, а з іншого – кожна людина потребує відпочинку і можливості відновитися фізично і морально.

Саме тому дуже важливо залишатися на зв'язку зі своїми рідними і друзями. Спілкуйтеся з ними, якомога частіше будь-якими доступними способами: телефонуйте, використовуйте відео дзвінки, пишіть повідомлення.

Одним словом, будьте в курсі всього, чим живуть ваші рідні, з любов'ю і турботою яких ви подолаєте всі перешкоди.

Анастасія Фоменко, менеджер з розвитку бізнесу TransferGo в Україні, більше 3 років проживає в Польщі, спеціально для УП.Життя

автор: Анастасія Фоменко

(менеджер з розвитку TransferGo в Україні, понад 3 роки проживає в Польщі).

 світлина: PMG.ua

джерело: https://life.pravda.com.ua

 

 

Теги: Робота за кордоном,За кордон,мігранти,групи мігрантів,як підготуватися за кордон,українці,тимчасові трудові мігранти,работодавці,умови праці,іноземна мова

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео