Бджоли визнані найважливішими істотами на Землі

Бджоли визнані найважливішими істотами на Землі
121418 ПЕРЕГЛЯДІВ

Бджоли - створення, які приносять людині немало користі. Вони дають нам мед, віск, прополіс ... Однак, як з'ясували вчені, роль бджіл в нашому житті набагато більше, ніж ми могли уявити. І якщо бджоли покинуть нас, наше життя зміниться до невпізнання.

Міжнародна некомерційна екологічна організація "Спостерігачі Землі" представила в Королівському географічному товаристві Великобританії доповідь, згідно з яким, найбільш значущими для збереження екосистеми планети тваринами є бджоли. Згідно з доповіддю, той факт, що багато видів бджіл вже зникли з лиця планети або перебувають в списку зникаючих видів, являє собою небезпеку для всієї Землі, в тому числі, для людства.

Згідно з даними екологів, від 60 до 90% їжі, яку ми їмо, ми отримуємо завдяки допомозі комах-запилювачів, і перш за все, бджіл. Серед продуктів, які ми не могли б отримувати без їх підтримки, - фрукти, овочі, зернові та горіхи. Це означає, зокрема, що в міру зниження чисельності бджіл небезпеки будуть піддаватися і інші види, включаючи людей. Виникне "ефект доміно", через який їх чисельність буде неухильно знижуватися.

Що станеться, якщо всі бджоли вимруть? Чи можемо розглянути це на прикладі мигдальних дерев. Щоб на них з'являлися горіхи, мигдаль потребує запиленні. У багатьох країнах мигдальні шкарлупки і лушпиння використовуються як корм для домашньої худоби і курей. Без бджіл не буде мигдалю - а значить, не буде ні худоби, ні курей. А значить, людям дістанеться менше м'яса, молока та інших продуктів. І це лише одна з харчових екосистем, на яку вплине скорочення або зникнення бджолиної популяції.

Не менш, а то і більш значущою втратою стане зникнення "бджолиної індустрії" - виробництва меду, воску, прополісу.

Багато екологічні групи вже зараз закликають людство подбати про добробут бджіл. Крім природних факторів, які знижують їх популяцію, - таких, як захворювання і міжвидові зіткнення, - на них негативно впливає використання інсектицидів, зміна клімату, скорочення чисельності рослин. Якщо людство буде дбайливіше ставитися до планети, бджолам буде простіше вижити і зрости в чисельності.

Збереження бджіл важливо для кожного жителя планети!

"Бджоли - основні запилювачі, вони запилюють не тільки квіти, а й інші зелені рослини, а значить, дають нам можливість дихати! Подбайте про них!" - закликають екологи.

 Джерело: www.boredpanda.com - переведено спеціально для www.your-nadiya.com

Теги: бджоли,найважливіші істоти,земля,планета,мед,віск,життя,екологічна організація,спостерігачі землі,королівське географічне королівство,великобританія,зникаючі види,небезпека,єкологія,горіхи,мигдаль,бджолина індустрія,людство,природа
Мої відео