Чи була «зрада» в Дніпровському геріатричному пансіонаті?

Чи була «зрада» в Дніпровському геріатричному пансіонаті?
15271 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Як кадри з кінофільму «Пила», відсутність поручнів у душових та гарячої води» — це цитати з допису в соцмережі про «нелюдські умови для проживання у Дніпровському геріатричному пансіонаті». Його автор, один із дніпровських активістів, стверджує: дирекція установи привласнює собі кошти, а благодійники свою допомогу використовують лише для піару. 

Аби перевірити, наскільки інформація відповідає дійсності, журналісти разом із добродійниками, які не один рік допомагають пансіонату, навідалися до установи.  Директор сам провів екскурс та спростував чутки про те, що придбане благодійниками обладнання начебто приховується або не використовується. 

«Я не від кого не ховаюся. І завжди радий спілкуванню з тими, хто реально хоче допомогти. Всі, хто допомагає нам, це знають. Ми не приховуємо — у нас є реальні складнощі, але завдяки допомозі німецьких партнерів в корпусі для лежачих підопічних триває ремонт. Через що нам довелося тимчасово трохи ущільнити кількість людей у палатах, поки йдуть оздоблювальні роботи. Будівля не бачила капітального ремонту з 1979 року — з того часу, як її збудували. Ви самі бачите, частина санітарних кімнат та душових вже оснащена спеціальними поручнями, на відсутності яких так наголошував автор публікації», — пояснює Олег Кондрашевський.

Особливу увагу автор публікації приділив допомозі, яку вже не один рік пенсіонату надає Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського “Солідарність”. Доведеться його розчарувати  — багатофункціональні ліжка використовують із перших днів, у чому переконалися й журналісти. 

Вони пройшли нещодавно відремонтованим переходом між корпусами пансіонату. А потім відвідали палати для лежачих підопічних. Мікроавтобус, спеціально обладнаний для людей із особливими потребами, який фонд подарував на початку червня 2019-го, щодня возить пацієнтів до медичних установ. Запустити його вдалося в грудні 2019-го через низку бюрократичних процедур і отримання всіх необхідних документів. На очах медійників привезли жінку на інвалідному візку, яка проходила планове обстеження в обласній лікарні імені Мечникова. А десяток кулерів для води, які нині стоять на складі, введуть в експлуатацію після того, як у центрі встановлять систему відеоспостереження. 

«Ви зрозумійте, кожен із таких кулерів коштує недешево. І за них ми теж несемо відповідальність. Для цього слід їх не лише встановити, а й проконтролювати їхнє безпечне функціонування. Ми вдячні Олександру Володимировичу за системну допомогу. Його фонд регулярно допомагає нам, а не лише до якихось свят, як це часто практикують люди, що називають себе волонтерами», — каже керівник установи. 

Сам автор публікації, активіст Олександр Слободенюк, у коментарі журналістам відмовився повідомити про джерело інформації. Крім того заявив, свою допомогу у вирішенні проблем у пансіонаті бачить у “інформаційній підтримці”. А надавати фактичну матеріальну допомогу або навіть фізичну не планує. 

Подібними спробами «розігнати зраду» в соцмережах здивовані й благодійники. Кажуть, їх найбільше обурює, що таким чином хтось намагається створити несприятливу атмосферу як для підопічних пансіонату, так і для його дирекції.

«При цьому самі по собі автори «зради» жодного разу не були помічені тут. Жодного разу не надали реальної допомоги підопічним. Не поцікавилися тим, що тут дійсно відбувається. Тут є ми, фонд “Солідарність”, тут є наші партнери, з якими ми спільно робимо ремонтні роботи, привозимо все необхідне. І мені здається, легше зібрати лише негатив, ніж зробити щось корисне самим і побачити, що робиться тут», — зазначила віцепрезидентка МБФ “Солідарність” Яна Іванілова.

Вона також повідомила, що найближчим часом фонд планує допомогти геріатричному пансіонату з ремонтом актової зали та їдальні, а також зі встановленням у корпусах відеонагляду. 

Автор: МБФС

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео