Інформаційний шум забруднює наше життя: як вберегти себе?

Інформаційний шум забруднює наше життя: як вберегти себе?
180668 ПЕРЕГЛЯДІВ

Світ в якому ми живемо перенасичений інформацією. Інформаційний детокс такий необхідний у сучасному світі, наповненому масами непотрібної інформації: страшні новини, жовта преса, плітки, незрозумілі шоу, десятки мейлів та розсилок. Коли інформації стає надто багато, то з’являється інформаційний шум, внаслідок чого людина не може аналізувати ситуацію. Фейкових новин та спамів стало настільки багато, що знайти істину звичайній людині вже дуже складно. Останнім часом в соціальних мережах з’явилося багато псевдо експертів, які публікують інформацію з фейкових джерел. В результаті люди довіряють не першоджерелу та сіють паніку в суспільство. Поняття «інформаційний шум» пов’язане не тільки з онлайн-сферою, але також з традиційними ЗМІ: телебачення, радіо, друкованими виданнями. Витратьте декілька днів на те, щоб помітити інформаційний шум у своєму житті. Коли знаходите відволікаючий фактор або інформацію, яка вам псує настрій та навіює тривогу запишіть у свій нотатник. Таким чином, ви проаналізуєте від чого потрібно відмовитися у своєму житті.
В наш час, щоб не перенапружувати себе не потрібною інформацію потрібно навчитися фільтрувати інформацію та перевіряти її. Дезінфікувати потрібно не тільки руки, а ще й інформаційний простір. Навчимося спершу відрізняти правду від фейків, адже брехня, страх і паніка – найкращі друзі інформаційного шуму. Розглянемо п’ять найпопулярніших типів маніпуляції, які можна зустріти в ЗМІ: 1. Клікбейт – це заголовок з елементами драми, який журналісти використовують, щоб привернути увагу. Якщо ви бачите в заголовку слова «нашестя», «сенсація» чи «обурення» - вашу увагу хочуть привернути та змусити перейти за посиланням. 2. Джинса – це прихована реклама, яку журналісти продають як новину та отримують за неї гроші. Якщо ви читаєте статтю про те, що якийсь політик відремонтував дах у школі – це джинса. 3. Боти – від слова «роботи», анонімні, штучно створені користувачі, які прикидаються справжніми людьми. Ботами керують особи, зацікавлені в розповсюджені чи підтримці певної інформації. 4. Тролі – це люди, які мають на меті викликати певні емоції, розпочинати або підтримувати дискусії онлайн. За це вони отримують гроші. 5. Експертна думка – висловлювання, оцінки та прогнози експертів щодо певної ситуації. Іноді такі експерти виявляються несправжніми, їхні думки використовують навмисно. Тому варто перевіряти досвід експертів та їхню біографію.
На прикладі одного фейку про коронавірус покажемо, як проаналізувати інформацію. Фейк: регулярне промивання носа сольовим розчином допоможе вберегтися від коронавірусу. Перевіряємо першоджерело на яке має спиратися автор. Якщо таке посилання відсутнє, то інформація є вже під питанням. Перевіряй власника ЗМІ, бо комусь може бути вигідно опублікувати рейкову інформацію. Зайди на сайт МОЗ або ВООЗ та перевір на наявність подібної інформації там. Тобто, використовуємо офіційні джерела. Проста схема поводження в інформаційному просторі: спочатку думаємо, отім шукаємо та аналізуємо отриману інформацію.
Навколо багато факторів, які тільки те й роблять, що крадуть наш час та увагу. Тому потрібно ретельно підходити до вибору інформації яку ми споживаємо. Вибери головне, як відомо мозок може концентруватись на одній максимум двох справах одночасно, тому не потрібно намагатись робити все та відразу. Коли працюєш намагайся зробити так, щоб тебе зовсім нічого не відволікало. Облаштуй робоче місце. Обов’язково вимкни сповіщення, закрий всі непотрібні вкладки та програми. Не обговорюй ту теми, які тебе зовсім не цікавлять та отримуй нову інформацію від перевірених носіїв.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео