Як уникнути післяпологовий смуток матусям, які вперше народжують?

Як уникнути післяпологовий смуток матусям, які вперше народжують?
200214 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні ми поговоримо про те, що таке післяпологова депресія, які симптоми для неї характерні, і чим вона є небезпечною. Народження дитини – щаслива подія, але у багатьох жінок після пологів виникають депресивні симптоми. Депресія – це захворювання, при якому людина тривалий час (не менше трьох тижнів) почувається пригнічено, втрачає інтерес до занять, які раніше приносили задоволення, а також не може робити повсякденні справи. Депресія у жінок розвивається значно частіше, ніж у чоловіків. Післяпологова депресія – це результат тривалого стресового стану жінки, який настає внаслідок накопиченої фізичної та моральної втоми, а також колосальної гормональної перебудови організму під час вагітності, пологів та післяпологового періоду. Поява дитини загострює приховані конфлікти, як внутрішні, так і зовнішні. І з цими конфліктами важливо поступово розбиратися. Прояви післяпологової депресії різноманітні, і навіть близькі не завжди можуть зрозуміти, що щось йде не так. Тим більше, що у нашому суспільстві досі недооцінюють серйозність цього стану. Зараз це досить поширена проблема і про яку потрібно говорити та інформувати жінок. Існує два найчастіші прояви післяпологового стану: післяпологовий смуток (бебі-блюз) та післяпологова депресія. Бебі-блюз відрізняється від депресії тим, що триває короткий проміжок часу (не більше 2 тижнів), минає швидко, не потребує лікарського втручання та проходить самостійно.
Післяпологовий материнський смуток чи синдром третьої доби – найбільш поширений розлад настрою. Він триває від 5 до 10 днів. Спостерігається у 50-80% жінок, що народили вперше. Цей розлад настрою характеризується частим плачем, лабільним настроєм. Взагалі легкий смуток у жінок після народження дитини є цілком нормальним явищем. Але у 6-10% жінок такий стан не минає, а погіршується – розвивається післяпологова депресія. Окрім гормонального дисбалансу, чинниками розвитку такої депресії муже бути недостатність сну, втома, стрес від змін у житті, не підтримка чоловіка та близьких. Післяпологовий блюз може виникати з декількох причин: предменструальний дисфоричний розлад, депресія перед або під час вагітності, кесарів розтин або пологові травми, відсутність грудного вигодовування, надмірний стрес навколо догляду за дитиною. Мами, які виховують грудну дитину дуже сильно втомлюються й витрачають вони свою силу кожного дня на: відповідальність, багато задач і постійний стан концентрації уваги, на підтримку лактації йде приблизно 30% енергії тіла, гормональні скачки, брак сну і спільний сон з дитиною, повторення одного і того ж сюжету, сенсорне перевантаження, відсутність особистої території, можлива відсутність особистих грошей.
Часто жінки приховують симптоми, тому що вважається, що молода мама повинна бути щасливо. Хоча жінка, яка виховує дитина має право не показувати картинку свого життя ідеальною. Мами мають право поплакати та залишити на свого чоловіка дитина, й поїхати по своїм справам. Щоб не виникала післяродовий смуток, а після того депресія потрібно жінкам не забувати про себе й приділяти собі час, відпочиваючи від дитини. В цьому повинен допомогти чоловік, який повинен цінувати емоції та час дружини, вислухати, розвантажити, дати виговоритися та підтримати. Можна попросити свою жінку написати список, наприклад, у три колонки: чим я можу тобі допомогти, якщо у мене є 10 хвилин?; якщо у мене є півдня?; список дій і слів у побуті, які б тебе підтримали. Повноцінна участь у вихованні обох батьків може допомогти уникнути мамі депресії або смутку. У жінок з післяпологовою депресією зустрічаються такі симптоми, як: пригнічений настрій, що триває більшу частину добу, протягом двох тижнів; втрата інтересу до всього, що коли приносило задоволення; втрата сил та постійна втома; самозвинувачення; порушення сну.
Щоб уникнути депресії мамам, які вперше народили потрібно для початку прийняти реальність того, що бути мамою велике щастя, а усі складнощі скоро минуть. Розставити пріоритети свого розпорядку дня, можливо, прибирання та миття посуду може почекати. Важливо не забувати, що виховання дитини – обов’язок обох батьків. Тож не соромтеся у чоловіка попросити допомоги з вихованням, а краще розподіліть обов’язки. Зустрічатися з друзями, щоб не бути в ізоляції від світу. Пам’ятайте, що кожна буде найкращою мамою для своє дитини, а посмішка малюка здатна компенсувати усі потрачені сили.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео